Lahtiste uste päev veebis

Järgmine lahtiste uste päev toimub 1. märtsil 2023. Rohkem infot peatselt tulekul!

02.03.2022 toimus Tartu Ülikooli lahtiste uste päev veebis. Päeva jooksul räägiti, kuidas saada üliõpilaseks ja jõuda vilistlase staatuseni, ning arutleti kõige üle, mis toimub ülikooli ajal ja hiljemgi.

Vaata lahtiste uste päeva veebikonverentsi järele siit.

Mis sel päeval toimus?

10.30–12.30 Inspireeriv konverents tulevasele üliõpilasele

Rektori tervitus

Tulevasi üliõpilasi tervitab rektor Toomas Asser, kes jagab intervjuus oma väärtuslikke kogemusi ja soovitusi.

Tudengite aruteluring: milline on elu tudengina?

Aruteluringis annavad tudengid oma kogemustele tuginedes nõu, kuidas valmistuda sisseastumiseks ja leida enda jaoks õige eriala. Põneva vestluse käigus saad teada, mida teha, et motivatsioon ei kaoks ja milline näeb välja üks tudengi tavaline päev.

• Proviisori õppekava 4. kursuse tudeng Gerda Nelis
  • Eesti ja soome-ugri keeleteaduse õppekava 2. kursuse tudeng Anett Arutamm
  • Ajakirjanduse ja kommunikatsiooni õppekava 3. kursuse tudeng Liisbeth Rats
  • Füüsika, keemia ja materjaliteaduse õppekava 3. kursuse tudeng Paul Martin Kull

Vilistlaste aruteluring: kuidas juhtida oma tulevikku?

Aruteluringis jagavad Tartu Ülikooli tunnustatud vilistlased nõuandeid, kuidas tulla toime raskustega, leida motivatsiooni ning samuti avaldavad nad saladuse, mis on neil aidanud saavutada edu.

Aruteluringis osalevad:

• Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi arendusspetsialist Maia Klaassen
  • Tartu Ülikooli spordimetoodika eriala lektor Ott-Erik Kalmus
  • ESTCube2 projektijuht Hans Teras
  • Haridus- ja Noorteameti vanempetsialist ja tõlkija, toimetaja Marilyn Fridolin

Kuidas valmistuda ülikooli kandideerimiseks?

Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma räägib sellest, kuidas käib ülikooli kandideerimine ja mismoodi selleks valmistuda. Saad teada, millised on vastuvõtutingimused, mida kujutab endast eritingimusel vastuvõtt ning milliseid tähtaegu peab silmas pidama.

10.30–12.30 Virtuaalne infomess

Konverentsikeskkonnas Worksup on avatud ka virtuaalne messiala. Saad põhjalikult uurida Tartu Ülikooli õppekavade ja õppimisvõimaluste kohta. Asjatundjad annavad nõu sisseastumise ja erialavaliku teemal. Messialal vastavad küsimustele Tartu Ülikooli esindajad. Messialal osalemiseks tuleb eelnevalt registreeruda

13.00–16.00 Õppekavade töötoad ja infotunnid

Töötubades saad käe külge panna ja kogeda, mida üks või teine õppekava endast kujutab. Õppekavade infotundides on sul võimalus esitada küsimusi nii huvipakkuvate õppekavade sisu kui ka sisseastumise kohta.

Registreerimine lahtiste uste päeva töötubadesse ja infotundidesse on lõppenud!

13.00–16.00 Personaalne karjäärinõustamine

Tartu Ülikooli nõustamiskeskuse karjäärinõustajad pakkusid veebi vahendusel terve päeva kestel personaalset karjäärinõustamist, et aidata valida just see õige eriala.

Lahtiste uste päeva toetas Swedbank.

Kohtumiseni Tartu Ülikoolis!

Rohkem infot:

Sille Vahaste-Pruul

turundusspetsialist

sille.vahaste-pruul@ut.ee

Liitu bakalaureuseõppe infokirja saajatega

Liitu bakalaureuseõppe infokirja saajatega ja ole kursis info ja üritustega, mis puudutavad Tartu Ülikooli bakalaureuseõppesse astumist

Infokirjaga liitumine
_x2a7124kalju_51990741965_o.jpg

Kandideeri vabanenud õppekohtadele doktoriõppes

14.07.2022
#sisseastumine

Said Tartu Ülikooli sisse. Mis edasi?

12.07.2022
Õnnelik Tartu Ülikooli Pärnu kolledži tudeng

Tartu Ülikooli esmased vastuvõtuotsused on tehtud

12.07.2022