IT-tööstusmagistrantuur

2022. aasta programmis osalemise tähtaeg on 11.03, kuid sellele eelneb eeltöö praktikapositsiooni loomise näol. Loe osalemise kohta täpsemalt siit.

Mis on ITTM?

IT-tööstusmagistrantuur (ITTM) on TÜ arvutiteaduse instituudi magistrantidele mõeldud talendikiirendi, mis viib kokku tublimad ja initsiatiivikamad tudengid ning asutused, kes otsivad enda ridadesse ambitsioonikaid nooremspetsialiste.

Image

Programmis osalevad tudengid veedavad teise poole oma magistriõpingutest partnerasutustes praktikal. See tähendab, et tudeng saab oma verivärsked teadmised kohe proovile panna ning pakkuda partnerasutusele teaduspõhist perspektiivi. Praktikandi ja partnerasutuse koostöö kulmineerub magistritöö kirjutamisega, mida toetab akadeemiline juhendaja instituudist.

Mida pakub ITTM partnerasutustele?

• Võimalus meelitada noorte talentide seast enda juurde tuleva põlvkonna tippspetsialiste enne ülejäänud tööturgu
  • Praktikant toob asutusse teaduspõhist perspektiivi, sh.
    • saab praktikant võtta koolis täiendavaid aineid, mis tuleksid praktikal kasuks
    • kirjutab praktikant oma lõputöö asutusele olulisel teemal
  • Programmi lõppedes on praktikant ka ülikooli lõpetanud ning asutuse igapäevatöösse sisse elanud: sobivuse korral saab praktikandile kohe tööpakkumise teha
  • Riskid on partnerasutuse jaoks selgelt piiratud:
    • kui sobivat praktikanti kandideerijate seast ei leita, ei pea programmiga jätkama
    • kui praktikant programmi lõpetab, puuduvad partnerasutusel edasised kohustused

Millega peab panustama programmiga liituda sooviv asutus?

• Üldine probleemipüstitus, mille kallal praktikant tööle asuks
  • Praktikaülesanded mahus 20 tundi nädalas
  • Juhendaja ning potentsiaalsed uurimisteemad magistritööks
  • Asutusele tuleb kasuks, kui on valmisolek töötada inglise keeles

Kuidas näeb välja kandideerimisprotsess?

Image

Millal sõlmitakse praktikaleping ja kui palju läheb programm maksma?

Kahepoolse sobivuse (tudeng-praktikakoht) korral sõlmitakse peale kandideerimisprotsessi kolmepoolne leping (tudeng-praktikakoht-ülikool). Lepingu kestvus on 13 kuud (juunist juunini, k.a.) ning sellega kohustub praktikakoht maksma ülikoolile €1 500 (+KM) kuus. Üle poole sellest summast maksab ülikool tudengile ajas kasvava stipendiumina ning ülejäänu katab programmi kulud. Stipendium on märkimisväärne ning võimaldab tudengil programmile pühenduda ning motiveerib edukalt lõpetama.

Millal saavad partnerasutused programmiga liituda?

Programmiga saab ametlikult liituda veebruaris-märtsis. Küll aga hakkab instituut juba varem kaardistama võimalike osalejate huvi programmiga liituda. Selleks, et püsida ITTM-iga seotud uudistega kursis, liitu instituudi ettevõtluskoostöö uudiskirjaga!

Programmis osalenud ettevõtted ja asutused:

Image

IT-tööstusmagistrantuuri programmiga on oodatud liituma nii IT- ja tehnoloogiaettevõtted kui ka digitaliseerimisega silmitsi seisvad firmad ja asutused.

Marko Nõu, Pipedrive'i arendusjuht:

Ülikooli poolt on väga õige ja mõistlik initsiatiiv selline programm luua ja Pipedrive aitab hea meelega kaasa. Kasu on mõlemapoolne – tudeng saab turvalises ja toetavas keskkonnas reaalset elu tarkvaraarenduses maitsta ning suure osa oma õppetööst meiega siduda. Näiteks magistritööde teemasid on meiesuguses kiirelt kasvavas ja globaalselt skaleeruvas ettevõttes jalaga segada. Meie saame tudengi näol oma tiimi värsket ja tarka verd, kelle sisend on innovatiivne ja kelle panus võib osutuda just selleks, mis meid konkurentidest eristab.

Georg Vann
IT-tööstusmagistrantuuri projektijuht
georg.vann@ut.ee
(+372) 502 7305