Mitteriiklikud stipendiumid
Mitteriiklikud stipendiumid on tihti suunatud uurimistöö tegemiseks konkreetses valdkonnas ning nendele kandideerimise eelduseks on hea õppeedukus või silmapaistvad tulemused teadustöös. Tihti on oluline ka ühiskondlik aktiivsus ning osalemine korporatsioonide, klubide või teiste organisatsioonide töös. Kuid on ka stipendiume, mis on mõeldud õppemaksu tasumiseks, õppevahendite soetamiseks ja igakuiseks toimetulekutoetuseks.
Stipendiume jagavad:
Tartu Ülikooli Sihtasutus jagab stipendiume, toetusi paljudele tudengitele, eesmärgiga toetada stipendiumide ning preemiate loomise teel ülikooliga seotud inimeste teadus- ja haridustegevust ning õppetööd.
Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond toetab nimeliste allfondide kaudu üksikisikuid stipendiumidega õppe- ja teadustööks.
Eesti Üliõpilaste Toetusfond USAs eesmärgiks on pakkuda majanduslikku tuge eesti üliõpilastele kõrgemates õppeasutustes ja toetada akadeemilist tegevust, mis on seotud eesti kultuuri, keele ja ühiskonna edendamisega.
Rotalia Foundation (USA) jagab stipendiume Eesti avalik-õiguslike ülikoolide praegu päevases või statsionaarses õppevormis õppivatele 2. aasta bakalaureuse- või 1. aasta magistriastme üliõpilastele.
Estonain-Revelia Academic Fund´i Sihtasutus Eestis (Harald Raudsepa stipendium) jagab stipendiume Eesti ja välismaa ülikoolide päevases õppevormis ja täiskoormusega õppivatele edukatele bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilastele.
Rein Otsasoni fond jagab stipendiume rahanduse või majanduse erialal õppivate üliõpilaste õpingute ja teaduslike uuringute toetamiseks.
Eesti Noore stipendium on Eesti noorele, kes asub praktikale Eestis või välisriigis, hõlbustamaks tema toimetulekut praktikaperioodi vältel.
SEB Heategevusfond pakub vanemliku hoolitsuseta noorte õppestipendiume, mis on mõeldud õppemaksu tasumiseks, õppevahendite soetamiseks ja/või igakuiseks isemajandamiseks ning noore ema ja isa stipendiume, mis on mõeldud õppemaksu tasumiseks, õppevahendite soetamiseks ja/või igakuiseks isemajandamiseks ja/või lapsehoiu eest tasumiseks.
Tartu Kultuurkapital pakub stipendiume erinevatele sihtgruppidele.
Skype´i välisõpingute magistristipendium on mõeldud väljaspool Eestit toimuvate magistriõpingute toetamiseks reaalerialal (eelistades IKT-erialasid) või interdistsiplinaarselt eeldusel, et üks kõrgharidusastmetest läbitakse reaalerialal.
Mitteriiklike stipendiumide kohta saab infot iganädalasest üliõpilaste infokirjast. Lisaks leiab infot meediast, ülikooli teadetetahvlitelt ja asutuste / korporatsioonide / ettevõtete / organisatsioonide kodulehekülgedelt.