Üliõpilane ja raha
Üliõpilasel on võimalik taotleda õppetoetusi ja õppelaenu. Mitteriiklike stipendiume saavad taotleda üldjuhul üliõpilased või sõltuvalt stipendiumi eesmärgist ka eksternid.
Õppetoetused ja stipendiumid
Õppetoetuse maksmist ja määramist reguleerivad riiklikul tasandil õppetoetuste ja õppelaenu seadus ja määrus üliõpilaste riiklike stipendiumite liigid, suurused ning nende määramise üldtingimused ja kord. Tartu Ülikoolis reguleerib stipendiumide ja õppetoetuste maksmist ja määramist stipendiumi ja õppetoetuse taotlemise, määramise ja maksmise kord.
- Vajaduspõhine õppetoetus
- Vajaduspõhine eritoetus
- Erivajadustega üliõpilaste stipendium
- Asenduskoduteenusel ja perekonnas hooldamisel viibinud üliõpilaste kõrghariduse omandamist toetav stipendium
- Doktoranditoetus
NB! Üliõpilasel on kohustus teavitada valdkonna dekanaati, kui ta saab õppetoetust välisriigi valitsuselt, rahvusvaheliselt või valitsustevaheliselt organisatsioonilt või koostööprogrammi esinduselt. Samal ajal ei ole õigust saada riiklikku õppetoetust.
Õppelaen
Õppelaenu taotlemist reguleerib õppetoetuste ja õppelaenu seadus.
Õppelaen on üliõpilasele antav riigi tagatud laen hariduse omandamisega kaasnevate kulutuste katmiseks. Õppelaenu on võimalik taotleda igas õppeastmes. Ühes õppeastmes saab õppelaenu taotleda nii mitu korda, kui on selle õppeastme õppekaval nominaalseid õppeaastaid – igal õppeaastal üks kord.
Sotsiaaltoetused
Lisaks õppetoetustele ja mitteriiklikele stipendiumitele on võimalik taotleda riiklike toetusi ja hüvitisi, sh peretoetusi ja toimetulekutoetust.