Hübriidkonverentsil tutvustatakse informaatika õpetamist koolides

Tartu Ülikooli Delta keskuses toimub 14.–16. jaanuaril kolmas Informaatika õpetamise konverents, kuhu on kõik huvilised oodatud tutvuma uute trendidega informaatika õpetamises koolides ja vahendama kaugõppe kogemusi kolleegidega üle Eesti. Esmakordselt toimub konverents hübriidüritusena ja seda on võimalik jälgida nii Deltast kui ka kodust. 

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi informaatika didaktika dotsendi Eno Tõnissoni sõnul on käesolev aasta olnud informaatikaõpetajatele eriline. “Pidi ju tegema oma tööd, aga märgatavalt rohkem kui tavaliselt toetama oma kolleege ja nüüd on aeg seda kõike arutada ning jagada,” ütles Tõnisson. Tema sõnul on konverentsile oodatud ettekanded erinevate kooliastmete, vahendite kasutamise, kogemuste või ideede kohta, mis toetavad informaatika õpetamist.

Informaatika õpetamise konverentsi kavas on ka viimastel aastatel valminud uute kursuste ja õpikute tutvustamine ja jagatakse soovitusi, kuidas neid kõige paremini rakendada. Lisaks sellele on kõigil osalejatel võimalus külastada erinevaid Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi uurimisrühmi ja teisi Delta keskuses asuvaid üksusi.  

Informaatika õpetamise konverents toimub IT Akadeemia toel Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis. Konverentsile on oodatud õpetajad, huviringide juhendajad, koolijuhid, haridusametnikud, IT- praktikud ja kõik teised, kellele informaatika õpetamisega seotud temaatika on oluline. 

Registreerimine konverentsile on avatud ja seda saab teha külastades konverentsi kodulehte

Lisateave:
Reelika Suviste, TÜ arvutiteaduse instituudi informaatika didaktika lektor,  reelika.suviste@ut.ee.
Piret Luik, TÜ arvutiteaduse instituudi informaatika didaktika dotsent, piret.luik@ut.ee.