Author:
Tartu Ülikooli raamatukogu

Ööraamatukogu kestab sel kevadel kauem kui kunagi varem

Ööraamatukogu saab tänavu 20-aastaseks ja on selle puhul avatud kauem kui kunagi varem. Stardipauk anti 15. mail avaüritusega ülikooli raamatukogu fuajees ja projekt kestab kuni 18. juunini. Peale õppimise saavad üliõpilased osaleda mitmesugustel üritustel, mida korraldab üliõpilasesindus koos raamatukoguga.

Järgmise viie nädala esmaspäevast reedeni on ööraamatukogu avatud kella 09.00–00.00, nädalavahetustel kella 12.00–18.00ni. Ööraamatukogus on üliõpilaste käsutuses teise ja kolmanda korruse lugemissaalid ning rühmatööruumid, kokku on majas ruumi ligi 1000 õppijale. Nagu eelmisel aastal, levib ka tänavu raamatukogu ees Tartu linna abiga üles seatud wifi-võrk, seega saavad üliõpilased ilusa ilma korral ka õues õppida.  

„Seekordne ööraamatukogu aeg on tähtsa sünnipäeva puhul märksa sündmusterohkem kui tavaliselt,“ rääkis ülikooli raamatukogu teenindusosakonna juhataja Olga Einasto.„Koostöös üliõpilasesindusega toimuvad näiteks reedeti stiiliõhtud ja ülikooli nõustamiskeskus pakub mitmel päeval töötubasid, kus antakse nõu, kuidas stressirohkel ajal õppimisega toime tulla.“

Üliõpilasesinduse aseesimehel Siret Siimul on hea meel, et tähtsa juubeli puhul on üliõpilastel võimalik raamatukoguga ka lähemalt tutvuda, ja ta loodab, et nad seda võimalust ka kasutavad. Tema sõnul on ööraamatukogu eesmärk pakkuda tudengitele rahulikku õpikeskkonda. „Eriti kasulik võiks see olla neile, kes elavad ühiselamus ja peavad tuba jagama,“ lisas Siim.

Ööraamatukogu ajal on igal nädalapäeval oma teema: esmaspäeviti korraldab Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts (EAÜS) tervisenurka, kus kuuleb üliõpilastele mõeldud põnevaid meditsiiniteemalisi loenguid, teisipäeviti ja neljapäeviti on külas Eesti Abi- ja Teraapiaühingu seltsivad lugemiskoerad, kolmapäeviti peavad miniloenguid ülikooli aasta õppejõud ning reedeti on stiilipäev.

Ajakava 29.05–02.06

Esmaspäeval kl 20.00–22.00 toimub EAÜSi rahvatervise teemaline tervisenurk „Kolm tilka verd“. Rahvatervise töögrupp pakub kõigile võimalust enda tervise kohta rohkem teada saada, ole vaid valmis loovutama kolm tilka verd! Lisaks saab soovi korral täiendada enda teadmisi täiskasvanute vaktsineerimisest ja tuletada meelde olulisemaid fakte kvaliteetse une kohta.  

Teisipäeval kl 18.00 toimub TÜ Nõustamiskeskuse töötuba „Kuidas õppida, kui õppida on palju?“ ülikooli raamatukogus TÜ Nõustamiskeskuses ruumis 454. Töötoas saab osaleda ilma eelnevalt registreerimata ning see kestab 30–40 minutit. Kell 18.00–19.00 on üliõpilastel raamatukogus seltsis ka Eesti Abi- ja Teraapiaühingu lugemiskoerad.

Kolmapäeval kl 19.00 toimub Tartu Ülikooli aasta õppejõu sotsiaalteaduste valdkonnas Andero Uusbergi miniloeng (vestluse vormis) konverentsisaali esisel diivanitega alal. Kell 20.00 peatub raamatukogu ees jäätiseauto.

Neljapäeval kl 18.00–19.00 on üliõpilastel seltsis Eesti Abi- ja Teraapiaühingu lugemiskoerad.

Reedel on stiilipäev, mille teema on roheline. Vastavas riietuses kohale tulles saab infolauast kommi.

Lisaks leiab kogu ööraamatukogu ajal aset põnev veebipõhine orienteerumismäng „Ööorientiir“, kus osalised peavad vihjete abil leidma raamatukogus üles eri kohad ja vastama küsimustele. Kõik orienteerumismängu läbijad osalevad loosis ja võivad võita auhindu.
 

#õppimine
Tudengid koos

Valminud on Tartu Ülikooli eesti keele õppe võimalusi tutvustav veebileht

#kooliõpilasele #õppimine
DSC05117-scaled.jpg

Tartu Ülikooli mängujämm 2023

#õppimine
CERNi arvutuslik suvekool 2022 Krakow

Otsime osalejaid CERNi arvutuslikku suvekooli