Esmaspäeval, 12. mail pidas maailma üks mõjukamaid arvutiteadlasi, Princetoni Ülikooli professor Robert Tarjan Tartu Ülikooli Delta õppehoones avaliku loengu pealkirjaga „Minu elu andmestruktuuridega“.
Professor Tarjan vaatab loengus tagasi rohkem kui viiekümnele aastale algoritmide ja andmestruktuuride uurimisel, sealhulgas tema enda panusele selles. Ta vaatab tagasi olulistele teaduslikele läbimurretele nagu efektiivsed Fibonacci kuhja andmestruktuurid (Fibonacci heaps) ja hulkade ühendamiste ja päringute (Union-find) algoritmi analüüs. Isikliku vaatepunkti kaudu avaneb teoreetilise arvutiteaduse kujunemislugu, kus põimuvad tehniline sügavus, matemaatiline elegants ja praktiline mõju.
Robert Tarjan on Princetoni Ülikooli arvutiteaduse professor ja Turingi auhinna laureaat (1986). Tema tööd on kujundanud kaasaegse arvutiteaduse alustalasid – eriti graafialgoritmide ja andmestruktuuride valdkonnas. Täna kuuluvad mitmed tema loodud algoritmid kõikide oluliste algoritmide ja andmestruktuuridega seotud õpikute ja loengukursuste põhimaterjali. Tarjani teadusartikleid on tsiteeritud ligi 100 000 korral, mis näitab tema sügavat ja kestvat mõju valdkonnale. Robert Tarjani panus on tunnustatud ülemaailmselt nii teadlaste kui ka tehnoloogiasektori tippspetsialistide poolt. Robert Tarjanile on lisaks paljudele muudele preemiatele antud 1986. aastal ka Turingi auhind, mis vastab arvutiteadustes Nobeli ja Fieldsi medalite tasemele.