120 Eesti parimat noort informaatikut võistlevad nädalavahetusel informaatikavõistlustel

Sel nädalavahetusel, 15. ja 16. veebruaril kogunevad Tartu ülikooli 120 Eesti parimat noort informaatikut, et pidada maha kahe üle-Eestilise informaatikavõistluse finaalid: informaatikaviktoriini Kobras ja informaatikaolümpiaadi finaal.

Informaatikaolümpiaad on programmeerimisvõistlus, mida on peetud juba üle 25 aasta. Lisaks programmeerimisele on võistlusel üksikuid andmeanalüüsi, programmide testimise, algoritmide analüüsi jm ülesandeid. Informaatikaolümpiaadi lõppvooru võitjatest pannakse kokku Eesti koondis rahvusvahelisteks informaatikaolümpiaadideks.

Informaatikaviktoriin Kobras on üldhariduslik informaatikaviktoriin, mida korraldatakse aastast 2006. Viktoriinis esitatakse küsimusi arvutite riist‑ ja tarkvarast, arvutiturvalisusest ja ‑eetikast, arvutus‑ ja sidetehnika ajaloost, arvutitega seotud matemaatikast ja loogikast ning hõlmab endas ka informatsiooni mõistmisest ja tõlgendamisest üldisemalt.

Suurem osa tegevustest toimub Tartu ülikooli matemaatika-informaatikateaduskonna õppehoones J. Liivi 2. Lõpuaktus ja võitjate autasustamine toimub pühapäeval kell 15.00 Tartu ülikooli ajaloo muuseumi valges saalis.

Lisaks võistlustele ootavad noori ees ka silmaringi laiendavad huviloengud informaatikast ja põnevatest tarkvaralahendustest. Ühiselt külastatakse ka IT-ettevõtteid.

Informaatikavõistluste finaali toetavad haridusministeerium, Nortal, Skype, CGI. Sarnaselt varasematele aastatele paneb IT- ja äriteenuste firma CGI Eesti välja laisa programmeerija eriauhinna, mille saavad lühima ülesannet lahendava programmi väljamõtlejad. „Eesti informaatikaolümpiaadi toetamine on CGI Eestile pikaajaline ja väärtuslik traditsioon, mis ulatub 90ndatesse. Olümpiaadi toetamine on vajalik, et tõsta reaalhariduse populaarsust noorte hulgas,“ sõnas CGI tegevjuht Avo Kask. Ta lisas, et laisa programmeerija auhinda on antud välja juba aastast 2006. „Autasu võidab osaleja, kes on lahendanud olümpiaadi põhiülesande täispunktidele, kuid seda lühima programmikoodiga,“ täpsustas Kask.

Üritust toetavad ruumidega TÜ matemaatika-informaatikateaduskond, Miksike, MTÜ Offline, EENet.

Lisainfo: Ahto Truu, Eesti informaatikaolümpiaadi žürii esimees, tel: 5175876, e-post: ahto.truu@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja