Aasta huvialaõpetaja on Aivo Tamm Tartu Ülikooli loodusmuuseumist

Täna tunnustati Tartu Ülikooli aulas Tartu linna ja maakonna haridustöötajaid ning anti üle õpetaja elutöö ja aasta õpetaja auhinnad. Teiste seas pälvis auhinna ka Tartu Ülikooli loodusmuuseumi zooloogiaringi juhendaja ja muuseumipedagoog Aivo Tamm.

Aivo Tamm, kes juhendab Tartu Ülikooli loodusmuuseumis 1.–12. klassi õpilaste zooloogiaringe, pälvis tunnustuse aasta huvialaõpetaja üleriigilises kategoorias.

Aivo Tamm on õpetajana töötanud ligi 30 aastat, neist 26 on ta eest vedanud zooloogiaringi. Tunnustuse kohta ütles ta tagasihoidlikult: „See annab kindlust, et teen õiget asja.“

Huviringiõpetaja töö hea küljena tõstis Tamm esile asjaolu, et lastele ei pea hindeid panema. „Nad saavad vabalt kuulata ja üles korjata teadmised, mis parajasti tekivad, ning järgmistel kordadel neid täiendada. Laste huvi hoida ja säilitada, kui see on olemas, on hea töö,“ lausus ta.

Vaata kõiki Tartu tunnustuse saajaid siit.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed õnnitlevad Aivo Tamme ja teisi auhinna saajaid!

Lisateave: Urmas Kõljalg, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaia direktor ja akadeemik, 5341 2823, urmas.koljalg@ut.ee