Aastaid populaarsemad olnud teaduskonnad kinnitasid oma jätkuvat menu

Tänavusel Tartu ülikooli lahtiste uste päeval käis teaduskondi uudistamas ning õppimisvõimalustega tutvumas enam kui 1000 noort. Suurimat huvi näitasid gümnasistid üles arsti-, sotsiaal- ja haridusteadus-, majandus- ja õigusteaduskonna õppekavade vastu.

„Hea meel on tõdeda, et lahtiste uste päev tõi Tartu ülikooli rohkem kui tuhat noort, kel huvi pärast gümnaasiumi ülikooli õppima tulla,“ sõnab TÜ lahtiste uste päevade korraldaja Piret Normet. Enim külastati sotsiaal- ja haridusteaduskonda ning arstiteaduskonda. „Nimetatud teaduskondades õppimise vastu oli huvi suur. Mõlemat teaduskonda külastas pea paarsada noort,“ räägib Normet. Rekordarv huvilisi osales ka õigus- ja majandusteaduskonna üritustel, mis on aastaid olnud ühed populaarsematest teaduskondadest. Publikuhuvi jätkus nii aulaloengutele kui ka karjäärinõustamise- ja sissastumisteemalisele infotunnile. „Minimess on üks iga-aastaselt populaarsemaid üritusi, kus gümnasistid ja õpetajad saavad ühest kohast kõikide teaduskondade kohta informatsiooni ning suhelda otse tudengitega,“ räägib Normet.

Ajaloo- ja arheoloogiahuvilistel noortel oli lahtiste uste päevadel võimalus tutvuda Tartu ülikoolis pooleliolevate arheoloogiliste väljakaevamistega ning meditsiinihuvilised noored said AHHAA keskuses tutvuda tasuta meditsiinikollektsiooni väljapanekuga. Teadusajaloo huvilised külastasid TÜ tähetorni ja ajaloomuuseumit, mille varakambris saab näha näiteks 16. sajandist professer Morgensternile kuulunud Eesti vanimat lauakella ja konfiskeeritud spikreid.

Suur osa lahtiste uste päeva külastajaid olid väljastpoolt Tartut. „Tartu ülikooli õppejõud ja üliõpilased käivad üle Eesti tutvustamas õpetatavaid erialasid ja õppekavasid,“ sõnab Normet. „Tartu koolidesse jõuavad meie õppejõud sagedamini, viies seeläbi ülikooli õpilastele lähemale,“ põhjendades Normet mittetartlaste aktiivsemat osalust lahtiste uste päeval.

Väljastpoolt Tartut sõidutati noored kõrgharidushuvilised Tartusse tasuta bussidega koostöös Taisto ja Swedbankiga.

Lisainfo: Piret Normet, Tartu ülikooli turunduse peaspetsialist, tel: 737 6271, 512 2671, e-post: piret.normet@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja