Algab üle-eestiline praktilise tarkvaraarenduse võistlus

Kõik projektiga edukalt fini¨isse jõudnud üliõpilasarendajad saavad lisaks praktilisele kogemusele ja ainepunktidele ka stipendiumi, samuti on parimatele välja pandud eriauhinnad. Tulemusi hindab kollegiaalne žürii, kuhu kuuluvad kõigi meeskondade juhendajad ja osalevate ülikoolide esindajad.

"Winter of Code" toimub juba teist aastat. Eelmisel aastal valiti võidutööks Tartu Ülikooli ja Skype'i meeskonna loodud uudne ja mugav grupitöö vahend - virtuaalne joonistustahvel Skype Whiteboard.

Sten Tamkivi, Skype Eesti juhataja sõnul on praktika tõestanud, et koos tudengitega valminud projektid on elujõulised. "Eelmise aasta võidutööd, Skype Whiteboardi on alla laaditud praeguseks 100 000 korda pea igast riigist. Taoline konkurss annab üliõpilastele hoopis teise mastaabi - on ju suur vahe, kas Eesti noorte tarkvaraarendajate loomingut kasutab kümme sõpra või näiteks miljon inimest üle maailma," ütles Tamkivi.

Tänavu pakuvad üliõpilastele projektiideid ja oma kogemusi Cybernetica, Neti, Hansapank, Mobi, Playtech, Quretec, Regio, Skype, Tarkvaralabor ja TÜ bioinformaatika töörühm.

Innovaatilisi projekte toetavad SA Archimedes ja EITSA.

Lähemat infot saab konkursi kodulehelt aadressil: http://woc.cs.ut.ee või kuulates projekte tutvustavaid loenguid Tartus 30. oktoobril kell 16-20 TÜ matemaatika-informaatikateaduskonna suures auditooriumis (J.Liivi 2-111) ja Tallinnas 31. oktoobril kell 16-20 IT-Kolledži Neosaalis (Rävala pst 14).

Lisainfo: Ahto Truu, tel 517 5876, ahto.truu@ut.ee