Algas vastuvõtt Tartu ülikooli ingliskeelsetele õppekavadele

Tartu ülikool avas vastuvõtu 19 ingliskeelsele õppekavale, kuhu oodatakse õppima ka Eesti üliõpilasi, lisaks välisüliõpilastele. Uute õppekavade hulgast leiab rahvusvahelise haardega õppekavu, mida saab Eestis õppida vaid inglise keeles.

Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma sõnas, et kuna Eesti on osa globaliseeruvast maailmast, on oluline pöörata tähelepanu rahvusvaheliselt aktuaalsetele teemadele ning koolitada inglise keeles eksperte, kellel on mõju ühiskonna parendamisel ja arendamisel.

„Tartu ülikooli vilistlased peavad suutma efektiivselt töötada rahvusvahelises keskkonnas. Selleks ei piisa ainult keeleoskusest, vaid vaja on ka oluliselt avardunud maailmapilti. Rahvusvahelise kogemuse saamise üks võimalus on õppida mõnda aega välismaal, teine võimalus on õppida rahvusvahelises keskkonnas siinsamas Eestis. Oleme selleks lähiaastatel arendanud mitmeid ingliskeelseid õppekavu, et meie lõpetajate oskus maailma näha, analüüsida ja muudatusprotsessides kaasa rääkida, oleksid pädevad ja konkurentsivõimelised,“ rääkis Noorma.

Tartu ülikooli rahvusvahelise õppe peaspetsialist Ülle Tensing rõhutas, et tänavu on loodus- ja täppisteaduste valdkonna ingliskeelsete magistriõppekavade kandideerimistähtajad varasemad, sest arvestatud on välisüliõpilaste vajaduste ja välisülikoolide rahvusvaheliste üliõpilaste vastuvõtu graafikutega.

„Et rahvusvahelises konkurentsis oleks ka Eesti kandidaatidel piisavalt palju aega ja võimalust ennast kandideerimiseks hästi ette valmistada, eeskätt oma valikut motivatsioonikirjas põhjalikult selgitada, avas ülikool sisseastumisesüsteemi SAIS avalduste esitamiseks tavapärasest varem, 15. veebruaril. Varasem vastuvõtuprotseduur võimaldab ka vastuvõtuotsuseid ingliskeelses õppes õppimiseks varem teha,“ ütles Tensing.

Loodus- ja täppisteaduste valdkonna ingliskeelsetele magistriõppekavadele kandideerijad peavad sisseastumisdokumendid esitama hiljemalt 15. märtsil 2016. Kõikidele teistele ingliskeelsetele õppekavadele saab kandideerida 15. aprillini 2016.

Uued õppekavad

Eesti üliõpilased saavad Tartu ülikoolis tänu välisüliõpilastele- ja õppejõududele arendada oma teadmisi ja oskusi multikultuurses töökeskkonnas toimetulemiseks ühiskonnas olulistel teemadel 19 ingliskeelsel õppekaval.

Uute õppekavadena saab kandideerida loodus- ja täppisteaduste valdkonna bakalaureuseõppeastmes õppekavale „Science and Technology“ („Loodusteadused ja tehnoloogia“), mille kolm erialasuunda – geneetika ja biotehnoloogia, bioinseneeria ja robootika ning keemia ja materjaliteadus annavad üliõpilasele väärt ettevalmistuse nüüdisaegsete tehnoloogiate ja materjalidega tegelemiseks. Õppekava lõpetaja on oodatud panustama tehnoloogiaettevõtete arengusse Eestis ja mujal.

Magistriastmes on esimest korda kandideerimiseks avatud unikaalne ja ühiskonnas aktuaalne õppekava „International Law and Human Rights“ („Rahvusvaheline õigus ja inimõigused“), mille lõpetaja on laialdaste teadmiste ja praktilise kogemusega rahvusvahelise õiguse ja inimõiguse ekspert. Tegemist on erialaga, mis on praeguses ühiskonnas väga aktuaalne, kuna rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste probleemistik on suur.

Praktiline info

• Ingliskeelsele õppekavale kandideerimiseks eeldatakse vähemalt B2-tasemel inglise keele oskust, mida tõestatakse enamasti riigieksamiga.
  • Ingliskeelsetel õppekavadel pakutakse rohkelt sihtstipendiume, mis võimaldavad õppekava läbida õppetasu maksmata samadel tingimustel eestikeelsete õppekavadega.
  • Eestis gümnaasiumi või kõrgkooli lõpetanud ja sel aastal lõpetavad üliõpilaskandidaadid saavad avalduse esitada loodus- ja täppisteaduste valdkonna ingliskeelsetele magistriõppekavadele 15. veebruarist 15. märtsini SAIS-is. Teistele ingliskeelsetele õppekavadele kandideerimiseks on SAIS avatud 15. aprillini 2016.

Tutvu Tartu ülikooli ingliskeelsete õppekavadega ning loe kandideerimise kohta Tartu ülikooli kodulehelt.

Loe Delfist TÜ tarkvaratehnika magistrandi Evert Nõlva kogemuslugu ingliskeelsel õppekaval õppimisest ja kuhu see teda viinud on.
Vaata õppeprorektori Mart Noorma intervjuud "Aktuaalsele Kaamerale".

Lisainfo: Mart Noorma, TÜ õppeprorektor, tel 737 6201, 523 9159, e-post mart.noorma@ut.ee
Ülle Tensing, TÜ rahvusvahelise õppe peaspetsialist, tel 737 5150, 5568 3533, e-post ulle.tensing@ut.ee

Virge Tamme