Algas vastuvõtt TÜ avatud ülikooli õppesse

Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul annab avatud ülikooli õppe paindlik korraldus hea võimaluse omandada kõrgharidus töö- või pereelu kõrvalt. "Õppekava maht on küll sama, kuid avatud ülikoolis on palju suurem osa iseseisval tööl ning loengud ja seminarid toimuvad enamasti vaid kord kuus nädalavahetusel," selgitas Karo.

Avatud ülikooli saab astuda nii rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse- kui magistriõppesse, kokku 67 õppekavale. Riigieelarvelistele õppekohtadele toimub vastuvõtt paremusjärjestuse alusel, riigieelarvevälistele õppekohtadele aga lävendipõhiselt. Riigieksamite sooritamine pole avatud ülikooli õppesse astumisel vajalik.

Rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppe üliõpilaskandidaadi punktisumma arvutatakse gümnaasiumi lõputunnistuse hinnete ja sisseastumiseksamite tulemuste alusel. Magistriõppesse võetakse vastu sisseastumiseksamite tulemuste ja teaduskondades kehtestatud tingimuste põhjal.

Dokumente saab esitada Tartu Ülikooli peahoones tööpäeviti kell 10–16 ning kolledžites õpetatavatele õppekavadele kolledžite lahtiolekuaegadel kohapeal. Avatud ülikooli bakalaureuseõppes õppimiseks saab avaldusi esitada ka TÜ õigusteaduskonnas Tallinnas ja Tartu Ülikooli maakondlikes esindustes.

Magistriõppesse astumiseks on võimalik esitada dokumente ainult Tartus või kolledžites kohapeal. Kõigi majandusteaduskonna magistriõppesse kandideerida soovijate dokumente võetakse vastu majandusteaduskonna dekanaadis Narva mnt 4.

Elektroonse Sisseastumise Infosüsteemi (SAIS) kaudu kandideerijad peavad arvestama, et riiklikes infosüsteemides puuduvad andmed varem kui 2004. aastal lõpetanute kohta. "Juhul, kui eelnev õppetase on lõpetatud varem kui 2004. aastal, tuleb dokumendid ise kohale tuua," rõhutas Karo.

Ka tänavu finantseeritakse Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppes teatud õppekohti riikliku koolitustellimuse raames. Bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes on kokku 157 ning magistriõppes 104 tasuta õppekohta.

Juhul, kui põhivastuvõtuga ei täideta konkreetse õppekava kõiki õppekohti, jätkub dokumentide vastuvõtt kuni 5. septembrini. Dokumentide vastuvõtu jätkumisest teavitatakse sisseastumise kodulehe www.ut.ee/sisseastumine kaudu.

Lisainfo: vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo, tel 737 6391 ning www.ut.ee/sisseastumine ja www.ut.ee/av .

Tuuli Härson
TÜ avalike suhete peaspetsialist