Arstid on valmis alustama tööd geriaatritena

Seminaril esinevad ettekannetega professor Jean-Pierre Baeyens Belgiast, kes on Euroopa Geriaatrilise Meditsiini Ühingu juhatuse liige. Seminari külaliseks on ka Helsingi Ülikooli professor Reijo Tilvis, kes on ka ühtlasi seni ainsa eestikeelse geriaatria käsiraamatu üks autoritest.

TÜ arstiteaduskonnas 2007. aastal alanud geriaatria alase täiendkoolituse lõpueksam leidis aset 11. ja 12. juunil. Viisteist arsti Eesti erinevatest raviasutustest osales 18 kuu jooksul eakate inimeste meditsiinilisi probleeme käsitlevates loengutes ja seminarides ning omandas praktilise õppe käigus eakate patsientide seisundi hindamiseks ja ravi korraldamiseks vajalikud oskused. Peale TÜ arstiteaduskonna õppejõudude ja eri raviasutuste arstide lugesid geriaatriaalaseid loenguid ka selle ala eksperdid Taanist, Norrast, Rootsist, Soomest ja Belgiast

Koolitusprojekti juhi dr. Helgi Kolgi sõnul suureneb vajadus geriaatriaalase koolituse läbinud arstide järele, sest üle 65-aasta vanuste inimeste hulk riigis kasvab pidevalt. "Ka haiglad on üles näidanud huvi eakate patsientide vastu ning kui haigekassas saab kinnitatud geriaatrilise voodipäeva hind, siis on mitu Eesti haiglat valmis kiiremas korras avama osakonna eakatele haigetele. Koolitusega oleme me astunud suure sammu edasi, sest nüüd on haiglates olemas spetsialistid, kes saavad omakorda koolitada teisi - sel moel on meil juba olemas vajalik kriitiline mass geriaatreid," selgitas Kolk.

Koolituse korraldas TÜ arstiteaduskond. Lisaks teaduskonnale rahastasid seda Sotsiaalministeerium ja SA Innove läbi Euroopa Liidu struktuurifondide meetme 1.1.

Geriaatria on maailmas tunnustatud arstlik eriala, mis tegeleb eakate, sageli paljusid haigusi samaaegselt põdevate patsientide ravimisega. Alates 2004. aastast toimuvad seitsmes Eesti haiglas Haigekassa poolt finantseeritavad geriaatrilised hindamised. 2007. aastal asutati Eesti Geriaatrite Selts.

Lisainfo: koolitusprojekti juht dr. Helgi Kolk, tel 5331 8606

Anneli Maaring