Arvutimängude loojate uus põlvkond kohtub Tartus

Rahvusvaheline arvutimängude loomise üritus Ludum Dare 36 toob 26.–29. augustini Tartusse inimesed, kellel on soov õppida mänguarendust ning leida omale ka pikemaajaline arendusmeeskond, kellega koos edasi töötada. Üritus toimub samaaegselt Prantsusmaal, Hispaanias, Malaisias, Brasiilias ja Ameerikas.

Eestis korraldab kohtumist Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut koostöös Tartu kunstikooli 3D erialaga, mida ühendab ühine arvutimängude loomise entusiaste koondav organisatsioon APT Game Generator.

„Arvutimängude loomine on erialadeülene tegevus, milleks on vaja nii informaatikuid kui ka kunstikke ja disainereid. Informaatikas me tegeleme 3D arvutigraafikaga informaatikute vaatenurgast, kuid arvutimängudes on vaja ka kunstilist poolt – kui mängus on vibu, siis see peab tulistama noolt, aga ka vibuna äratuntav välja nägema,“ rääkis kursuse üks juhendajatest, Tartu ülikooli arvutigraafika spetsialist Raimond-Hendrik Tunnel.

Kuna sündmusel osalejatelt eelnevaid oskusi ei nõuta, on osalema oodatud kõik huvilised alates keskkooliõpilastest ja tudengitest kuni täiskasvanuteni muudelt elualadelt.

Tunnel ütles, et üritusel osalejatel on võimalik saada täiesti uusi oskusi või harjutada juba vanu: „Ennekõike loodame, et saadakse positiivne ja meeldejääv kogemus sellest, et paari päevaga tehakse valmis midagi ainulaadset ja ägedat.“

Neli päeva kestva mängude loomise kiirkursuse juures on ka võistlusmoment. Valminud töödest valib žürii välja parimad, mida autasustatakse.

Üritusele saab registreeruda kuni 25. augustini. Lisainfo Facebookist.

Lisainfo

Raimond-Hendrik Tunnel, Tartu ülikooli arvutigraafika spetsialist, 55 559 463, raimond.tunnel@ut.ee
Raul Kübarsepp, Tartu kunstikooli 3D modelleerija-visualiseerija õppekava juht, 56 666 565, raul@art.tartu.ee

Virge Tamme