Arvutiteaduse instituudi juhina jätkab bioinformaatika professor Jaak Vilo

13. detsembril toimunud arvutiteaduse instituudi nõukogu koosolekul otsustati, et instituudi juhina jätkab akadeemik Jaak Vilo.

Arvutiteaduse instituudi juhina jätkav Jaak Vilo sõnas, et arvutiteaduse instituudi arengus on praegu kriitilise tähtsusega period: “Oluliselt on kasvanud tudengite õppetöö ja lõpetamise mahud; väljakutse on leida ja arendada õppejõude ning saavutada tudengite tugev pühendumine oma eriala fanatiks kasvamisele. Teiseks on vaja jätkata teadusuuringute mahu ja taseme kasvatamist. Seejuures oleme pööranud rõhku ettevõtluspartnerite kaasamisele ning riigi strateegiliselt prioriteetsete suundade välja arendamisele keeletehnoloogiast personaalmeditsiini IT lahendusteni. Kolmandaks ootab meid ees huvitav ja vastutusrikas periood uue õppe, teaduse ja innovatsiooni ning ettevõtluse keskuse Delta hoone ja tulevase sisulise töökorralduse planeerimine koos keskuse teiste partneritega.”

Jaak Vilo on sündinud. 1966. aastal. Ta lõpetas 1991. aastal Tartu ülikoolis rakendusmatemaatika eriala ning 2002. aastal kaitses Helsingi ülikoolis doktorikraadi väitekirjaga “Mustrite otsimine bioloogilistest sekventsidest”. Professor Jaak Vilo on TÜ Arvutiteaduse instituudi juhataja olnud alates 2011. aastast.

Professor Vilo kuulub TÜ Realia ja Naturalia valdkonna nõukogu, TÜ senati, ETAG Hindamisnõukogu, Association for Computing Machinery, rahvusvahelise bioinformaatika seltsi ISCB, European Conference on Computational Biology, Tartu ülikooli Teadusarvutuste Keskuse nõukogu ja Eesti Teaduste Akadeemia liikmete hulka. Alates 2011. aastast on ta Eesti Teadusarvutuste Infrastruktuuri ETAIS nõukogu esimees.

Lisainfo: Jaak Vilo, TÜ arvutiteaduse instituudi juht, 737 5483, jaak.vilo@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp