Avatud ülikooli keskus on uuest aastast elukestva õppe keskus

Alates 1. jaanuarist 2011 hakkab kandma avatud ülikooli keskus elukestva õppe keskuse nimetust.

Keskuse juhataja Tiia Ristolaineni sõnul loodetakse nimevahetusega enam välja paista elukestva õppe pakkuja ja väärtustajana. "Bologna protsessi jätkutegevuste raames juhitakse Leuweni kommünikees mh tähelepanu sellele, et kõrgkoolid peaksid aktiivsemalt osalema elukestvas õppes (VÕTA rakendused, tasemeõpe 30+ vanuserühmale, täiendusõpe jne). Elukestva õppe võimaluste rakendamisele ja toetamisele on suuremat tähelepanu hakanud pöörama ka Eesti riik (ESF projektid ja programmid, riiklik strateegia, erinevatele sihtrühmadele suunatud koolituspakkumised jne)," ütles Ristolainen.

Elukestva õppe keskuse nimetust (Lifelong Learning Centre) kasutab suur osa USA ja Euroopa ülikoole. Põhitegevusteks on ka seal täiendusõppe korraldamine ja arendamine, õppejõududele pakutavad tugiteenused jmt. Lisaks ülikooli teenuste pakkumisele pööratakse olulist tähelepanu arendustegevustele.

Praegu tegutsevad avatud ülikooli keskuse all
-täienduskoolitustalitus – täiendusõppe korraldamine, koordineerimine ja arendamine;
-haridustehnoloogiakeskus – haridustehnoloogiliste tugiteenuste pakkumine õppejõududele, e-õppe arendamine;
-õppimise ja õpetamise arenduskeskus – koolituste pakkumine ja korraldamine õppejõududele, kõrgkoolipedagoogika arendamine;
- karjääri- ja psühholoogilise nõustamise talitus – tugiteenuste pakkumine üliõpilastele ja õppida soovijatele, nõustamisteenuste arendamine;
-regionaaltalitus – ülikooli teenuste tutvustamine ja turundamine regioonides, regionaalsete koostöösuhete hoidmine ja arendamine

Tartu Ülikool võttis 2009.a. kevadel esimese Eesti kõrgkoolina vastu elukestva õppe põhimõtted, mille üheks eesmärgiks on suurendada ülikooli konkurentsivõimet elukestva õppe pakkujana.

Lisainfo: Tiia Ristolainen, elukestva õppe keskuse juhataja, 501 5584, 737 6203, tiia.ristolainen@ut.ee,