Aveliina Helm pälvis teadusajakirjanduse sõbra auhinna

Eesti Teadusajakirjanike Seltsi teadusajakirjanduse sõbra auhinna Ökul sai tänavu Tartu Ülikooli botaanika vanemteadur Aveliina Helm.

„Mure elurikkuse hävimise pärast on ajendanud tänavust laureaati Aveliina Helmi ka väga praktilistele tegudele, ta on alati aldis pühendama aega ajakirjanikega suhtlemisele ja osutab ökoloogiateemadele alatasa sotsiaalmeediaski,“ ütles auhinnažürii esimees Priit Ennet.

Helm on võtnud südameasjaks Eesti ainulaadsete pärandmaastike, loopealsete taastamise. Ta on vahendanud ja võimendanud maailma teadlaste hoiatusi elurikkuse kahanemise ohtude kohta, algatanud Sirbis arvamusveeru „Ökoloogika“ ja osalenud arvamusfestivali teadusala aruteludel. Samuti kuulub Helm ühe protsendi enim viidatud Eesti teadlaste hulka.

„Aveliina Helm suudab seletada globaalseid probleeme nii ajakirjanikule, otsustajale kui ka tavainimesele, ja alati on tal ka soovitusi, kuidas igaüks meist saab oma tegevusega loodushoiule kaasa aidata,“ lisas Ennet.

Auhinnakuju – keraamik Piret Kändleri loodud Ökuli – andis teadusajakirjanike selts Helmile üle 21. novembril Tartus Eesti Teadusagentuuri korraldatud teaduskommunikatsiooni konverentsil.

Auhinnaga soovitakse esile tõsta, tänada ja tunnustada teadlast, kes teeb tähelepanuväärselt asjatundlikul, entusiastlikul ja heatahtlikul moel ajakirjanikega koostööd, et pakkuda ühiskonnaliikmetele üldmõistetaval ning meeliköitval kujul ajakohast ja asjatundlikku teavet teadusmahukatel ja teadusse puutuvatel teemadel.

Aveliina Helmile otsustas teadusajakirjanduse sõbra auhinna anda žürii koosseisus Andi Hektor, Arko Olesk, Jaan-Juhan Oidermaa ja Priit Ennet.

Varem on Helm pälvinud ka Eestimaa Looduse Fondi noore looduskaitsja auhinna (2013).

Tartu Ülikoolis töötavatest teadlastest on varem Ökuli auhinna pälvinud Mart Noorma, Jaak Kikas ja Toivo Maimets.

Lisateave: Priit Ennet, 514 5608, priit.ennet@err.ee