Balti informaatikaolümpiaadil Tartus osalevad kümne riigi parimad programmeerijad

27. aprillist 2. maini peetakse Tartu Ülikoolis Balti informaatikaolümpiaad, mis on selle valdkonna kaalukaim ainevõistlus Läänemere piirkonnas. Võistlusel lahendab kümne riigi ligikaudu 70 gümnasisti kahe päeva jooksul kõrgetasemelisi programmeerimisülesandeid.

Iga osalev riik saadab olümpiaadile kuni kuus oma parimat noort programmeerijat. Kummalgi võistluspäeval tuleb neil lahendada kolm ülesannet ja selleks on aega viis tundi.

Olümpiaadi teadusliku komitee juhi Ahto Truu sõnul erineb võistlusprogrammeerimine igapäevasest tarkvaraarendusest ennekõike intensiivsuse poolest. „Võistlejal on iga ülesande mõistmiseks, lahenduse algoritmi väljamõtlemiseks ja selle programmeerimiseks aega ainult veidi üle pooleteise tunni. Uskumatu, aga parimad võistlejad jõuavad selle ajaga töötava tarkvarani,“ ütles Truu.

Klassikaline ülesanne on kaardil lühima tee leidmine: sisendina on antud hulk linnu ja nendevaheliste maanteede pikkusi ning võistleja loodav programm peab leidma nende andmete põhjal lühima tee kahe linna vahel. Seejuures peab programm töötama õigesti kõigi võimalike kaartidega. Lisaks on lahendustele kehtestatud mälumahu ja tööaja piirang.

Ülesehituse ja ülesannete poolest sarnaneb Balti informaatikaolümpiaad rahvusvahelise informaatikaolümpiaadiga. Paljud riigid valivad sinna pääsevad noored välja just Balti informaatikaolümpiaadi tulemuste alusel.

Esimene Balti informaatikaolümpiaad peeti 1995. aastal Tartus ja sellel osalesid ainult Balti riigid. Praegu osalevad võistlusel regulaarselt veel Soome, Rootsi, Norra, Taani, Islandi, Saksamaa ja Poola gümnasistid ning külalisosalejaid on olnud ka Ungarist ja USA-st.

Rohkem teavet olümpiaadi kohta saab aadressilt http://boi2019.eio.ee.

Lisateave: Targo Tennisberg, Balti informaatikaolümpiaadi üldjuht, 5303 7167, targot@gmail.com

Sandra Sommer
pressiesindaja
tel +372 737 5681
mob +372 5307 7820