Baltimaade sporditeadlased kohtuvad suurkonverentsil Tartus

7.–9. mail toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses 7. Balti sporditeadlaste konverents, mille programm hõlmab nii ettekandeid, mis käsitlevad spordi ja kehalise kasvatuse ning füsioteraapia bioloogilisi, pedagoogilisi ja sotsiaalseid aspekte, aga ka interaktiivseid debatte ja postersessioone. Konverentsist võtab osa üle 180 teadlase 11 riigist ja kolme päeva jooksul peetakse kokku üle 150 ettekande.

„Baltimaade koostöö sporditeaduste alal on suunatud eelkõige teadlaste järelkasvu koolitamisele ja doktoriõppe rahvusvahelistumisele, kuid see on aidanud kaasa ka mitmesugustes rahvusvahelistes koostööprojektides osalemisele,“ sõnas konverentsi peakorraldaja, kinesioloogia ja biomehaanika professor Mati Pääsuke, tõstes sealjuures esile Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna kui Baltimaade kompetentsikeskuse rolli sporditeaduse arendamises. „Iga-aastane Balti konverents on aidanud meil luua kontakte paljude maade sporditeadlastega ning tõhustada valdkonna teadustööd.“

Konverentsil toimuvad töötoad mitmes paralleelsessioonis. Näiteks analüüsivad teadlased treeneritööd ja sportlaste esitlust konkreetsetes valdkondades; pedagoogika, psühholoogia ja juhtimise rolli spordis ning käsitlevad lähemalt füsioteraapia, tervise, rekreatsiooni ja kehalise aktiivsusega seotud teemasid. Ümarlauaseminaril käsitletakse doktoriõppe programmide ja doktorantide mobiilsusega seotud küsimusi.

Kutsutud lektoritena esinevad John L. Ivy Texase ülikoolist USAst „The effect of exercise training and nutrient timing on body composition and training adaptation“ ja Soome spordimuuseumi vanemteadur Jouko Kokkonen „Current approaches in sport history and sport sociology in Finland“.

Eestist, Lätist ja Leedust on peaesinejad vastavalt Tartu ülikooli spordifüsioloogia professor Vahur Ööpik, A. Zuša ja Aivaras Ratkevicius.

Konverentsi peakorraldaja on Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskond koostöös käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikooliga. TÜ võõrustab sporditeadlasi Balti konverentsil juba kolmandat korda.

Rohkem infot konverentsi kohta loe kehakultuuriteaduskonna kodulehelt.

Lisainfo: Mati Pääsuke, TÜ kinesioloogia ja biomehaanika professor, konverentsi peakorraldaja, tel: 737 6286, 518 4874, e-post: mati.paasuke@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja