Biomeedikum tähistab 10. sünnipäeva

Käesoleval aastal möödub 10 aastat Biomeedikumi valmimisest. Tähistamaks olulist etappi teaduskonna ajaloos, korraldab arstiteaduskond esmaspäeval, 28. septembril kõnekoosoleku "Biomeedikum 10".

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40456","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]"Biomeedikum on Eesti meditsiiniteaduse keskus, tal on fundamentaalne roll Eesti arstiõppe ja -teaduse taseme hoidmisel, sest valdav osa arstiteaduskonnas tehtavast teadustööst on seotud just Biomeedikumi instituutidega," rääkis arstiteaduskonna dekaan prof Joel Starkopf.

"Siin tegutseb üks ja varem on tegutsenud kaks teaduse tippkeskust, 10 aasta jooksul on prekliinilistel erialadel kaitstud üle 40 doktoritöö. Enamus viimastel aastatel kliinilistel erialadel kaitstud doktoritöödest on omanud suuremat või väiksemat seost Biomeedikumi allüksustega," kirjeldas prof Starkopf.

Üks tuntumaid näiteid Biomeedikumis tehtud teadustööst on ME-3 bakteri ehk nn Helluse bakteri avastamine.

Edasise arengu võtmeküsimuseks on aga nii dekaani prof Joel Starkopfi kui arstiteaduskonna teadusprodekaani prof Sulev Kõksi hinnangul tihedam koostöö prekliiniliste ja kliiniliste erialadega.

Lisaks mõtleb arstiteaduskond juba ka Biomeedikumi laiendusest. "Kümne aastaga on Biomeedikum silmini täis saanud, nii rahvast kui katseloomi ja meid huvitab kõige rohkem, et saaks Biomeedikumi laienduse ehk siirdemeditsiini keskuse käima," selgitas prof Kõks.

10 aastat tagasi valminud õppehoone tagab kaasaegsed õppe- ja töötingimused anatoomias, biokeemias, füsioloogias, mikrobioloogias, farmakoloogias ja teistel meditsiinis olulistel erialadel.


Lisainfo: prof Sulev Kõks, teadusprodekaan, tel 737 4335, sulev.koks@ut.ee


Karin Volmer
Tartu Ülikool
pressiesindaja
tel +372 737 5683
mob +372 5202807
e-post: avalik@ut.ee
/et/ulikoolist/yldinfo/press