Botaanikaaeda istutati Greifswaldi Ülikooli kingitud pärn

5. juunil istutas rektor Toomas Asser botaanikaeda tiigi kaldale pärnapuu Tilia ledebourii, mis on oma nime saanud Tartu Ülikooliga seotud professori järgi.

Rahvusülikooli saja aasta juubeli puhul kinkis Saksamaal asuva Greifswaldi Ülikooli rektor Johanna Eleonore Weber Tartu Ülikoolile pärnaistiku Tilia ledebourii. Puu on oma nime saanud Tartu ja Greifswaldi ülikooli professori ning botaanikaaia kauaaegse direktori Carl Friedrich von Ledebouri (1785–1851) järgi.

„See kingitus on Tartu Ülikoolile märgilise tähendusega, sest tähistab ülikoolide head koostööd ja tihedaid ajaloolisi sidemeid. Samuti on professor Carl Friedrich von Ledebour andnud olulise panuse botaanikaaia kujunemislukku,“ rääkis rektor Toomas Asser puu istutamise tseremoonial.

Pärn saadeti botaanikaaeda paar kuud tagasi ja istutati nüüd Euroopa puude osakonda.

Lisateave: Sirje Üprus, Tartu Ülikooli välisprotokolli juht, 737 5615, sirje.uprus@ut.ee