DOKUMENTIDE VASTUVÕTT TARTU ÜLIKOOLIS KESTAB

29. juunist saavad üliõpilaskandidaadid hakata SAISis avaldusi esitama neile õppekavadele, kus ei toimu sisseastumiseksameid. Õppekavadele, kus nõutavaks vastuvõtutingimuseks on sisseastumiseksam, saab avaldusi SAISis esitama hakata alates 13. juulist. Isiklikult saab avaldusi ja dokumente esitada Tartu Ülikooli peahoones ning kolledžites kohapeal alates 20. juulist. Peahoones lõpetatakse avalduste vastuvõtt reedel, 24. juulil kell 16 ja SAISis reede südaööl. Rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe vastuvõetute nimekirjad selguvad 28. juuliks.

"Kõigil, kes tulevad avaldust esitama paberkandjal, tuleb kaasa võtta ID-kaart või internetipanga paroolid, et nad saaksid vastuvõtutöötajale näidata oma riigieksami tulemusi kodanikuportaalis, sest 2009. aastal väljastatakse riigieksamitunnistusi ainult digitaalselt," ütles vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo. Seetõttu palutakse kõigil, kel võimalik, esitada oma avaldus SAISi kaudu.

Riigieksamite ja sisseastumiseksamite tulemuste põhjal saab üliõpilaskandidaat arvutada oma punktisumma ja võrrelda seda õppekavale kehtestatud minimaalse punktisumma ehk lävendiga. Tartu Ülikoolis on lävend vastuvõtul aluseks kõikides teaduskondades ja kolledžites, välja arvatud arstiteaduskonnas, kus toimub vastuvõtt endiselt paremusjärjestuse alusel.

Kuna üliõpilaskandidaat teab juba enne dokumentide esitamist, millisele õppekavale ta sisse on saanud, siis saab Tartu Ülikooli esitada avalduse ainult ühele riigieelarvelisele ja ühele riigieelarvevälisele õppekohale sama õppekava piires.

Magistriõppesse saab avaldusi esitada SAISi kaudu 22. juunist 3. juulini ning 29. juunist 3. juulini peahoones ja kolledžites kohapeal.

Lisainfo: Kaja Karo, TÜ õppeosakond, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja