Eesti akadeemiline usundiloo selts kutsub ettekandepäevale

Reedel, 15. mail kell 14 toimub Tartu ülikoolis (Ülikooli 16-212) ettekandepäev „Religioon ja rahvus/lus“.

Neljas ettekandes leiavad käsitlemist religioossust ja rahvuslust mõjutavad ajuprotsessid (Amar Annus), religiooni osakaal ja seos rahvusideega tänapäeval Lähis-Idas (Vladimir Sazonov) ning soome-ugri rahvastel komi ja mari näiteil (Art Leete ja Tatiana Alybina).

2006. aasta kevadel asutatud poolesajalise liikmeskonnaga EAUS-i põhieesmärk on usundiloo teadusliku uurimise edendamine Eestis ja vastavatest teemadest huvitatud inimeste kokkutoomine.

Erinevatel teadusaladel akadeemiliste religiooniuuringutega tegelejaid ühendav selts on eriala juhtivate katusorganisatsioonide – International Association for the History of Religions ja European Association for the Study of Religions – liige ning Eesti teaduste akadeemiaga assotsieerunud selts.

Ettekandepäeva kava ja teesid on üleval seltsi koduleheküljel.

Lisainfo: Madis Arukask, Eesti akadeemilise usundiloo seltsi president, madis.arukask@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja