Eesti akadeemilise usundiloo selts peab aastakonverentsi

Reedel, 13. detsembril toimub Tartus von Bocki majas (Ülikooli 16, aud. 212) Eesti akadeemilise usundiloo seltsi aastakonverents „Religioon, inimene, konflikt“. Konverentsiga võetakse kokku lõppeval aastal läbi viidud avalik loengusari „Religioon ja konflikt“, mille raames käsitleti seitsmel ettekandekoosolekul vastandumise ja vastandamise problemaatikat maailma erinevates usundites ja religioossetes kogukondades.

Konverents koondab ettekandeid, mis peegeldavad religiooni kätketud või selle kaudu avanevat konfliktsust. Esitlusele tuleb kümme ettekannet, mis hõlmavad seltsi liikmete ja külalisesinejate laiahaardelist uurijahuvi alates minevikulisest ja arheoloogilisest usundiuurimisest kuni kaasaegse popkultuuri vaatluseni.

Konverentsi kava ja ettekannete teesid on nähtavad siin.

Eesti akadeemiline usundiloo selts tegutseb 2006. aastast ning koondab pooltsadat akadeemilise usundiuurimisega tegelevat teadlast ja huvilist.

Konverentsi korraldamist toetavad Euroopa regionaalarengu fondi (kultuuriteooria tippkeskus) kaudu Euroopa Liit ja Eesti teadusagentuur (grant nr. 9271).

Kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo: Madis Arukask, EAUS-i president, madis.arukask@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja