Eesti arstid kohtusid suurkonverentsil „Kliinik 2016“

1.–3. veebruarini toimus Tartus tervishoiutöötajate traditsiooniline täienduskonverents „Kliinik 2016“. Vaata konverentsi salvestust www.uttv.ee.

Konverentsil esinesid ettekannetega paljude erialade juhtivad arstid ja spetsialistid. Avasessioonil oli fookus toitumise, toidusoovituste ja tervise teemadel. Sessiooni juhtis tervise arengu instituut.

Konverentsil käsitleti veel järgnevaid teemasid: hapruse sündroom eakatel; paroksüsmaalsed häired neuroloogias; suitsetamine ja kopsuhaigused; haruldased dermatoosid; kõhuvalu lastel; geneerilised ravimid, hind ja ravisoostumus; botulismitoksiini kasutamine pea ja kaela piirkonna haiguste korral; eakate luumurrud ja ortogeriaatria.

Noored doktorandid esitasid kliinilise teadustöö väljundeid praktilises meditsiinis.

Konverents toimus Tartus konverentsikeskuses Dorpat (Turu 2). Tutvu konverentsi kavaga.

Konverents „Kliinik“ on arstkonna iga-aastane oluline enesetäiendamise ja kogemuste jagamise üritus juba 1992. aastast. Sündmust korraldab TÜ meditsiiniteaduste valdkonna kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus.

Vaata konverentsi salvestust UTTVst (www.uttv.ee) ja vaata pilte.

Lisainfo: dr Marje Oona, Tartu ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja, tel: 731 9212, e-post: marje.oona@ut.ee.

Virge Tamme