Eesti noor pälvis rahvusvaheliselt filosoofiaolümpiaadilt tunnustuse

16.–19. mail toimus Taanis Odenses 21. rahvusvaheline filosoofiaolümpiaad, millel osales 86 gümnaasiumiõpilast 41 riigist. Eestit esindasid Märt Belkin Tallinna reaalkoolist ja Gerli Paju Pärnu sütevaka humanitaargümnaasiumist. Märt Belkini filosoofiline essee pälvis tunnustuse.

Olümpiaadi võistlusülesandeks oli filosoofiline essee, mille kirjutamiseks oli aega neli tundi. Filosoofiaolümpiaadi kuldmedali võitis Robert Palasik Ungarist. Erinevalt teistest aineolümpiaadidest jagatakse filosoofiaolümpiaadil medaleid napilt, sel aastal anti välja vaid viis medalit.

Lisaks medalitele pälvisid 19 õpilast au-äramärkimise. Äramärkimise osaliseks sai ka Märt Belkin Tallinna reaalkoolist, kellele tõi edu eetika-alane teema, kus tuli arutleda moraali kuldreegli kehtivuse üle.

Lisaks võistlusele täitis päevi tihe kultuuriprogramm. Sel aastal keskenduti loengutel ja aruteludel taani filosoofile Søren Kierkegaardile, kelle sünnist möödus käesoleval aastal 200 aastat.

Eesti õpilaste osalemist rahvusvahelistel olümpiaadidel toetab haridus- ja teadusministeerium ning koordineerib Tartu ülikooli teaduskool.

Rohkem infot leiad filosoofiaolümpiaadi Facebooki lehelt.

Lisainfo: Leo Luks, Eesti delegatsiooni juht, e-post: leoluks@hot.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja