Eesti–Soome alushariduse juhtimiskonverents vaatab juhtimise tulevikku

12. ja 13. mail toimub Tartu ülikoolis Eesti–Soome alushariduse juhtimiskonverents „Juhtimine tulevikus – väljakutse juhtide ja õpetajate professionaalsusele“. Konverentsi esimese päeva peaettekannetest teeb ülekande ja salvestuse www.uttv.ee.

Konverents käsitleb alushariduse õpetajate ja juhtide professionaalsust võrdlevalt Eestis ja Soomes nii riigi, ülikooli, kohaliku omavalitsuse kui ka lasteaia tasandil laste ning lastevanemate huve arvestavalt.

Konverentsi teemad toetavad nüüdisaegse õpikäsituse rakendamist ning arvestavad laste heaoluga. „Käsitleme teemasid võrdlevalt riikide vahel, mis toetab Eesti ja Soome koostööd alushariduse valdkonna teaduspõhisel arendamisel ning arendab Eesti ja Soome alushariduse ühenduste ja ülikoolide omavahelist koostööd,“ rääkis TÜ Pedacogicumi koordinaator, haridustehnoloogia peaspetsialist Pille Villems.

UTTVs ülekantava peaettekande teemal „Hetkeolukord ja väljakutsed alushariduses Eestis ja Soomes“ teevad üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets ja Soome haridus- ja kultuuriministeeriumi haridusnõunik Kirsi Alila Soome. Teemal „Hetkeolukord ja väljakutsed alushariduses ja juhtimises kohaliku omavalitsuse tasandil Eestis ja Soomes“ kõnelevad Tartu abilinnapea Tiia Teppan ja Turu linnavalitsuse osakonna juhataja Maija-Liisa Rantanen.

Peaettekanded lõpetab Northamptoni ülikooli vanemlektor Jane Murray teemal „Juhtimine ja eestvedamine alushariduses. Juhi ja õpetaja professionaalsus. Alushariduse kvaliteet.“

Tartu ülikooli haridusteaduste instituudi juhtimisel korraldavad konverentsi ministeeriumid, kohalikud omavalitsused ja ülikoolid nii Eestist kui ka Soomest. Nii on ka esinejate hulgas inimesed haridus- ja teadusministeeriumist, Soome haridus- ja kultuuriministeeriumist, Tartu linnavalitsusest, Espoo linnavalitsusest, Tallinna ülikoolist, Ida-Soome ja Tampere ülikoolidest.

Rohkem infot saab lugeda konverentsi kodulehelt: bit.ly/ECE_conference_Tartu

Konverentsi sihtrühmad on Eesti ja Soome alushariduse õpetajad ja juhid, ülikoolide üliõpilased ja õppejõud ning alushariduse asjatundjad.

Pille Villems, TÜ Pedagogicumi koordinaator, haridustehnoloogia peaspetsialist
pille.villems@ut.ee