Eesti võistkond tõi rahvusvaheliselt informaatikaolümpiaadilt kaks pronksi

Eestit Kanadas rahvusvahelisel informaatikaolümpiaadil esindanud kolmeliikmeline võistkond naases kahe medaliga - Morten Piibeleht ja Jaagup Repän teenisid mõlemad pronksid. Kokku osales võistlusel 304 õpilast 80 riigist.[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39328","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Informaatikaolümpiaadil võistlesid keskkooliõpilased arvutiprogrammide koostamises. Võistlus toimus kahel päeval, kummalgi päeval tuli viie tunni jooksul koostada programmid nelja ülesande lahendamiseks. Hindamisel arvestati programmi korrektsust ehk programmi leitud vastuste õigsust ja efektiivsust, st programmi töötamise kiirust.

Eesti võistkonda kuulus peale Morten Piibelehe (lõpetas kevadel Tallinna Reaalkooli) ja Jaagup Repäni (lõpetas kevadel Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10. klassi) veel Saku Gümnaasiumi abiturient Ago Allikmaa. Juhendasid Eesti informaatikaolümpiaadi žürii liikmed Ahto Truu ja Heno Ivanov.

Rohkem infot:

Lisainfo: