EESTI VÕRDLEVA KIRJANDUSTEADUSE ASSOTSIATSIOON ESITLEB "INTERLITTERARIA" ERINUMBRIT MOODSAST ROMAANIST

Väljaanne sisaldab 27 uurimuslikku artiklit Eesti ja 9 välisriigi õpetlastelt inglise, hispaania ja saksa keeles. Kaastöid on USA-st, Itaaliast, Kanadast, Venemaalt, Lätist, Hispaaniast, Saksamaalt, Sloveeniast ja Marokost. Kaastööde autorite hulgas on rahvusvaheliselt mainekad komparatistid Jonathan Hart (Canadian Review of Comparative Literature peatoimetaja, Alberta ülikooli professor), sloveeni teadlased Jola Skulj ning Tomislav Virk jt.
Eestit esindab lisaks teenekatele kirjandusuurijatele (nagu professorid Jüri Talvet ja Tiina Aunin) terve plejaad noori ja nooremaid romaaniuurijaid: Jaak Tomberg, Kadri Tüür, Leena Kurvet-Käosaar, Piret Viires, Eneken Laanes, Anneli Niitsoo, Andrus Org.

Kogumik, mis koondab EVKA samateemalise rahvusvahelise konverentsi (Tartu, 2003) materjale ja lisab muudki, võimaldab saada aimu nii romaanižanri postmodernsetest arengutest uue aastatuhande hakul kui ka selle avangardistlikest tagamaadest 20. sajandil.
Kogumik valmis Tartu Ülikooli Kirjastuses.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht