Eestikeelse ülikooli 89. aastapäevaks ilmub Eesti Vabariigi Põhiseaduse kommenteeritud väljaanne

Ülikooli egiidi all koostatud põhiseaduse kommentaaride teine väljaanne valmis tänu Justiitsministeeriumi ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna koostööle.

"Põhiseaduse teise kommenteeritud väljaande koostamise vajadus tulenes nendest olulistest riigiõiguslikest arengutest, mis on Eestis toimunud viimastel aastatel," selgitas teose sisu selle vastutav täitja, riigi- ja haldusõiguse professor ning õigusteaduskonna dekaan Kalle Merusk.

"Esimese kommenteeritud väljaande avaldamisest on möödunud pea kuus aastat, selle aja jooksul on oluliselt edasi arenenud riigiõiguslik mõte ja praktika. Rahvahääletusel on vastu võetud põhiseaduse täiendamise seadus, Eesti on astunud Euroopa Liitu – kõik see on suurel määral mõjutanud põhiseaduse mõtte ja sätete tõlgendamist" lisas prof Merusk.

Õigusteaduskonna dekaani sõnul on ilmunud väljaande üle põhjust uhkust tunda. "Meie põhiseaduse kommentaaride kirjutamisel osalesid Eesti parimad riigiõiguse asjatundjad. Peaaegu kõik kommentaaride autorid on kas lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna või töötavad seal õppejõududena" on prof Merusk rahul.

Tartu Ülikooli Iuridicumis toimuva esitluse avab ülikooli rektor professor Alar Karis. Lisaks kõnelevad justiitsminister Rein Lang ja teaduskonna dekaan professor Kalle Merusk. Kirjastuse Juura poolt antakse autoritele ja projekti teostajatele üle ekslusiivväljaanded.

Esitluse toimumisaeg:
Teisipäev, 2. detsember, Iuridicum, Näituse 20 - aud 217, kell 15.15

Lisainfo:
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna dekaan prof Kalle Merusk, 737 5391, kalle.merusk@ut.ee

Norbert Kaareste
pressiesindaja