Eestisse tuleb maailma juhtiv arengubioloogia professor

Avalik loeng algab kell 18 Dorpati konverentsikeskuse Baeri saalis. Üles astuvad Scott Gilbert ja Sabine Brauckmann teemal "Developmental Life and Environmental Shape". Ettekanded toimuvad inglise keeles, ürituse korraldavad Tartu Ülikooli raamatukogu teaduskeskus ja AHHAA teaduskohviku sarja raames.

15. jaanuaril jätkub üritus seminari vormis, käsitledes teemasid fenotüüpide, genotüüpide ja elupaikade vallast. Inglise keeles toimuvat seminari juhivad Sabine Brauckmann ja Scott Gilbert. Seminar toimub Tartu Ülikooli raamatukogu ruumis 243, algusega kell 10.00.

Scott Gilbert, Swarthmore’i kolledži (Pennsylvania, USA) bioloogiaprofessor on üks maailma juhtivaid teadlasi evolutsioonilise ja ökoloogilise arengubioloogia valdkonnas, kes on uurinud näiteks ka seda, kuidas kilpkonn oma kilbi sai. Paljudes maailma ülikoolides on kasutusel tema arengubioloogia õpik, millest on ilmunud juba kaheksa trükki. Detsembris 2008 ilmus koostöös David Epeliga temalt ka ökoloogilise arengubioloogia käsiraamat "Ecological Developmental Biology".

Sabine Brauckmann, TÜ raamatukogu teaduskeskuse teadusajaloolane on uurinud teadusfilosoofiat ja teaduse ajalugu, huvitudes orgaanilist vormi kujundavate protsesside mõistmisest ning nende visualiseerimisest läbi aegade. Aastal 2009 algatas ta koostöös AHHAA keskusega akadeemiliste loengute sarja, kus osaleb mitmeid ettekandjaid välismaalt ja Eestist.

Üritusest lähemalt:
evolutsioonifoorum.blogspot.com