Eetikakeskus tähistab ülemaailmset filosoofiapäeva õnneteemalise kõnevõistlusega

Kaheksandat ülemaailmset filosoofiapäeva tähistava kokkusaamise esimeses pooles peavad professor Timo Airaksinen Helsingi Ülikoolist ja Tartu Ülikooli filosoofia teadur Paul McLaughlin ettekanded "Happiness and Happy Society" ning "Happiness, Hedonism, and Humanism". Mõlemad loengud on inglise keeles ning neile järgneb diskussioon.

Keskpäeval algab gümnasistidele ja tudengitele mõeldud kõnevõistlus teemal "Kas õnn on universaalne, kultuurist sõltuv või isiklik?". Viieminutiliste kõnedega esinevad kümme finalisti, kes läbisid kirjaliku eelvooru. Kõnedele järgneb arutelu.

Kõnevõistlusel osalejatele annavad tagasisidet TÜ poliitilise filosoofia vanemteadur Eva Piirimäe ja Gea Lepik Eesti Väitlusseltsist. ´ürii, kuhu kuuluvad Marika Valk, Marek Volt ja Jan Kaus, valib parima esineja, originaalseima teemakäsitluse ning Grand Prix’i saaja.

Üritusest osavõtt on tasuta. Osalema on oodatud kõik huvilised.

Ürituse kava: http://www.eetika.ee/676895

Lisainfo: Mats Volberg, Tartu Ülikooli eetikakeskuse referent, tel 55 694 464, e-post: mats.volberg@ut.ee

Mehis Tuisk
pressiesindaja