Emakeelne ülikool tähistab 90. aastapäeva

VAATA JUUBELIVIDEOKLIPPI

1. detsembril 1919 alustas Tartu Ülikool tegevust emakeelse ülikoolina. Rahvusülikooli 90. aastapäeva puhuks korraldatud üritused saavad suurema hoo sisse novembris.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40342","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Aastapäeva akadeemiline arutelu keskendub Euroopa väikeriikide rahvusülikoolide elujõulisusele ja edukusele tulevikus, eestikeelsele teadusterminoloogiale ja paljudele teistele küsimustele, millele proovivad vastuseid anda mitmesuguste erialade inimesed nii Eestist kui ka väljastpoolt.

"Tudengid saavad rahvusülikooli sünnipäeva pühitsemise käigus seekord eriti palju võimalusi oma mõtete, soovide ja tunnete väljendamiseks nii traditsiooniliselt akadeemilises kui ka väga lõbusas võtmes," ütles korraldustoimkonna esimees, TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik. "Sellest aastapäevast peaks jäljena Eesti üliõpilaskultuuri maha jääma esimene suuremahuline nootidega varustatud tudengilaulik, mis hõlmab endas laia valikut menukamatest tudengilauludest läbi aegade."

Tudengilauliku esitluskontsert ja suur üleülikooliline pidu toimub 26. novembril algusega kell 19 ülikooli spordihoones.

Juubeliürituste raames toimub:
•13.-16. november. Ülikooli päevad Torontos
Toimuvad semiootika- ning ajaloo- ja poliitikateemalised loengud; aktus, kus TÜ tänab toetajaid; Toronto ülikooli üliõpilastele tutvustakse õppimisvõimalusi Tartu ülikoolis
•26. november kell 10. Rahvusvaheline konverents "Väikerahvaste ülikoolid koonduvas Euroopas" ülikooli aulas
•26. november kell 19. Üliõpilaslauliku esitluskontsert ja pidu ülikooli spordihoones Ujula 4
•30. november kell 18. Haridusteemalise tudengite väitlusturniiri finaal ülikooli aulas
•1. detsember. Traditsiooniline aktus, tõrvikrongkäik ja ülikooli ball. Terve päeva jooksul saab von Bocki maja seinal näha videoinstallatsiooni emakeelse ülikooli 90 aastast.
•3. detsember kell 11–18. Konverents "Eestikeelne ülikool"
Põhitähelepanu keskendub erinevate valdkondade eestikeelsele teadusterminoloogiale
ülikooli ajaloo muuseumis.
•5. detsember kell 19. Akadeemiliste organisatsioonide teatrifestival INTRO
Festivali teemaks on "Eesti algupärand", üheskoos tuuakse lavale rahvuseepos "Kalevipoeg". Korporatsioon Rotalia ruumides, Tähe 3.

Täielikku ürituste kava vaata aadressil www.ut.ee/rahvusulikool90

Lisainfo: Martin Hallik, toimkonna esimees, tel 737 5700, martin.hallik@ut.ee