Esimesest vereloome tüvirakkude siirdamisest Eestis möödub 15 aastat

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41324","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Aastapäevakonverentsil saavad peale Eesti teadlaste sõna ka selle ala maailmanimed. Professor Eliane Gluckman on Pariisist maailma viinud nabaväädi vereloome tüvirakkude transplantatsiooni, professor Tapani Ruutu oli luuüdi siirdamise pioneer Soomes ning tema aitas kaasa ka esimese siirdamise läbiviimisele Tartus.

Professor Hele Everausi läbiviidud tüvirakkude siiramine 15 aastat tagasi oli ühtlasi ka esimene selline Balti riikides. Tänaseks on TÜ kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliinkus tehtud üle 200 siirdamise. Vereloome tüvirakkude transplantatsiooni kasutamine kasvajate kompleksravis on aidanud paljudel haigetel võita leukeemiat, lümfoomi ja teisi haigusi.

Aastapäevakonverentsi korraldavad Eesti Kudede ja Organite Transplantatsiooni Ühing, Tartu Ülikool ja SA TÜ Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliinik. Konverentsi töökeel on inglise keel.

Lisainfo: Riina Liivand, hematoloogia-onkoloogia kliiniku arendusspetsialist, tel 731 9569, 528 9110

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja
tel 737 5683; 515 0184
anneli.maaring@ut.ee
/yldinfo/press