ESTCube-1 lõpetas missiooni. Kas tuleb ESTCube-2?

17. veebruaril saadeti Eesti esimene tudengisatelliit ESTCube-1 pensionile ning avalikustati info uute missioonide kohta. Kas tuleb ESTCube-2? See selgus Tartu observatooriumis Tõraveres toimunud pressikonverentsil.

ESTCube-1 on esimene Eesti satelliit, mis saadeti Maa orbiidile 7. mail 2013. Veidi enam kui poolteist aastat hiljem lugesid tudengisatelliidi loojad ESTCube-1 missiooni lõppenuks.

Kosmosekuubiku viimaseks missiooniks jäi võtta vastu sõbrapäevasoove, mis jäävad pardamälus ümber maakera tiirlema seni, kuni ESTCube-1 umbes paarikümne aasta perspektiivis ära põleb ning soovid kosmosesse laiali paiskab.

Eesti tudengisatelliidi programm algatati Tartu ülikooli üliõpilaste ja õppejõudude poolt 2008. aastal eesmärgiga populariseerida reaal- ja inseneriteadusi, anda tudengitele praktilisi kogemusi ning arendada ettevõtlikkust.

Programmi algataja ja juhendaja, Tartu ülikooli optilise metroloogia dotsendi Mart Noorma sõnul on programm täitnud oma eesmärgi – paljud tublid noored on saanud oma teaduskraadi ning välja on arenenud mitmeid Eesti majandust toetavaid ettevõtteid.

Pressikonverentsil andis ESTCube-1 meeskond ülevaate, kas ja kuidas tudengisatelliit on orbiidil tiireldes oma teised eesmärgid täitnud. Samuti avalikustati järgmised missioonid.

Vaata pressikonverentsi UTTV-st:

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"305713","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Loe ka teisi kajastusi:

Lisainfo: Mart Noorma, Eesti tudengisatelliidi programmi algataja ja juhendaja, Tartu ülikooli optilise metroloogia dotsent, tel: 523 9159, e-post: mart.noorma@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja