Euroopa Kolledž kutsub taas Tartusse europarlamendi liikmete debatile

Reedel, 7. mail kell 14 on kõigil huvilistel võimalik osaleda Tartu Ülikooli auladebatil Eesti sihtidest Euroopa Liidus, kus arutelu veavad Eesti saadikud Euroopa Parlamendis. Debatti saab jälgida ka VIDEOÜLEKANDE vahendusel.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39740","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Professor Lauri Mälksoo sissejuhatusel ja Tartu Ülikooli Euroopa Kolledži magistrantide modereerimisel arutlevad Eesti saadikud Euroopa Parlamendis, kuhu Eesti Euroopa Liidus suundub ning kuhu suunduma peaks.

Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professor Mälksoo loodab, et debatt kujuneb kaasahaaravaks Euroopa Liidu hetkeseisu ja Eesti liikmelisuse baromeetriks. "Euroopa Liitu puudutavad põhiküsimused on jätkuvalt filosoofilist laadi, näiteks kas Euroopa Liidul on oma keskus ja perifeeria ning kas Eesti kuulub paratamatult viimase hulka? Kas ja kuidas saab üks inimene ajaloo kulgu mõjutada ja mis on Euroopa sõnum Eestis ning Eesti sõnum Euroopas," arutles Mälksoo. "Usun, et debatt eurosaadikutega annab neile küsimustele otse või kaude uusi vastuseid."

Euroopa Parlamendi infobüroo juhataja Kadi Herkül usub, et tänavune arutelu kujuneb ennekõike tulevikku vaatavaks. "Euroopa Parlamendile väga oluliselt võimu lisanud Lissaboni leping on praegu vaevu pooleaastane ja praegusel parlamendikoosseisul on ees veel enam kui neli tööaastat," ütles Herkül. "Need asjaolud peaksid pakkuma hea aluse kombata võimaluste piire ning seada selgeid sihte."

Tartu Ülikooli peahoone aulas toimuval debatil osalemine on tasuta, kohapealse registreerimisega. Debati avab Tartu Ülikooli teadusprorektor Kristjan Haller.
Debati otseülekannet on võimalik jälgida internetis http://video.ut.ee/.

Esimene delegaatide debatt toimus Tartu Ülikooli aulas eelmisel kevadel. See oli esimene kord, kui kõik kuus saadikut Eestis ametlikult kohtusid. Tänavusel debatil osalevad Tunne Kelam, Kristiina Ojuland, Siiri Oviir, Ivari Padar ja Indrek Tarand, videopildi vahendusel panustab arutellu ka Vilja Savisaar.

Üritust korraldavad TÜ Euroopa Kolledž ning Euroopa Parlamendi Infobüroo.

Vaata ka: www.ec.ut.ee ja www.europarl.ee

Lisainfo:
Ulrika Hurt, TÜ Euroopa Kolledži projektijuht, tel 52 14 251, e-post ulrika.hurt@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja