Filosoofiateaduskonna dekaanina jätkab professor Valter Lang

Professor Valter Langi sõnul motiveeris teda uuesti dekaaniks kandideerima peamiselt inimeste usaldus. "Väga paljud tulid rääkima, et peaksin jätkama," ütles prof Lang.

Dekaani uus ametiaeg algab 1. jaanuaril ning uue perioodi suurimaks väljakutseks peab ta raskete majandustingimustega hakkama saamist. Selleks tuleb dekaani sõnul otsida võimalusi töö tõhustamiseks. "Majandussurutise aeg sunnib otsuseid tegema, sest nüüd pole neid enam kusagile lükata," sõnas ta.

"Oluline on töötada selle nimel, et väljuksime majandussurutisest mitte pelgalt minimaalsete kaotustega, vaid ka tugevamana," ütles prof Lang.

Valter Lang on sündinud 1958. aastal Novosibirski oblastis Venemaal. Lang lõpetas Tartu Ülikooli ajalooteaduskonna 1981. aastal. Kandidaadikraadi arheoloogias kaitses ta Leningradis 1988. ja doktorikraadi Tartu ülikoolis 1996. aastal. 1999. aastast on Valter Lang arheoloogia professor.

Lisainfo: Maie Aitaja, Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna dekanaadi juhataja, tel 7 375 424, e-post: maie.aitaja@ut.ee.

Mehis Tuisk
pressiesindaja