Füüsikaviktoriin „Spekter“ ootab osalema

Kolmapäeval, 13. aprillil kell 8–20 on kõik 8.–12. klassi õpilased, sh täiskasvanute gümnaasiumidest ja kutsekoolidest oodatud osalema füüsikaviktoriinis „Spekter“.

Veebipõhine füüsikaviktoriin „Spekter“ on mõeldud laiale õpilaste sihtrühmale, et tõsta füüsika atraktiivsust, tuua õppimisse mängulisust ja edendada IKT–vahendite kasutamist füüsika õppimisel ja õpetamisel.

Viktoriin on põhiliselt üles ehitatud füüsika kooliprogrammi tundmisele ja rakendamisele. Sel aastal toimub viktoriin põhikooli ja gümnaasiumi vanuserühmas ning eesti ja vene keeles.

Võisteldakse Eesti füüsika seltsi poolt loodud füüsika e-õpikute keskkonnas opik.fyysika.ee. Viktoriinikeskkonda sisenemise juhise ja sissepääsukoodid koos detailse infoga leiab teaduskool.ut.ee/spekter.

Viktoriin toimus esimest korda 2015. aastal. Siis võttis viktoriinist osa ligi 1200 õpilast 8.–10. klassist üle Eesti.

Viktoriinis saab osaleda arvuti, nuhvli või nutitelefoni vahendusel. Võistlusest osavõtt on tasuta ning parimad saavad diplomi ja meene.

Viktoriini korraldab TÜ teaduskool koostöös TÜ koolifüüsika keskuse ja Eesti füüsika seltsiga ning rahastab hasartmängumaksu nõukogu.

Ly Sõõrd, TÜ teaduskooli haridustehnoloog
ly.soord@ut.ee