Haridusteaduskonnas räägitakse õueõppest

Johannes Käisi Seltsi juhatuse liikme Pille Libliku sõnul keskendub konverents möödunud aastal kõneainet pakkunud õueõppe temaatikale. "Aastakonverents räägib peamiselt õueõppest ning õpimeetoditest, mis toetavad õues õppimist. Õueõppe mõiste on tänaseks sedavõrd lai, et alati ei pruugi see tähendada sõna otseses mõttes hoovis tunni läbi viimist, vaid lihtsalt harjumuslikust teistsugust õpetamisele lähenemist. Just sellel ja teistel teemadel, mis seostuvad õueõppega on tänavusel konverentsil kavas peatuda," sõnas Liblik.

Konverentsi avab Johannes Käisi Seltsi juhatuse esimees Arvi Leosk ning ettekannetega esinevad õueõppega seotud teoreetikud ja praktikud Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist, Johannes Käisi Seltsist ning üld- ja alusharidusasutustest. Lisaks räägib ETV produtsent Indrek Leht haridussaate "Õpiõu" tegemisest.

Seltsi aastakonverentsil autasustatakse ka haridus- ja teadusminister Mailis Rep¨i poolt 2006.aasta pedagoogiliste kirjutiste võistluse laureaate.

Johannes Käisi Seltsi aastakonverentsid toimuvad alates 1994. aastast eesmärgiga tutvustada üheltpoolt Eesti pedagoogika professionaalset pärandit ja teiseltpoolt juhtida tähelepanu tegevõpetajate kogemustele, mis aitavad õpetamist ja õppimist huvitavamaks ja kaasaegsemaks muuta.

Konverentsile on oodatud kõik kasvatust oluliseks pidavad praegused ja endised teadlased, õppejõud, õpetajad, huvijuhid, noorsootöötajad, haridusametnikud, üliõpilased. Oma osalemisest teatada e-posti aadressile: pille.liblik@mv.werro.ee

Konverentsi kava
Lisainfo: Pille Liblik, Johannes Käisi Seltsi juhatuse liige, tel 523 8327, pille.liblik@mv.werro.ee

Liina Jürgen