IKT täiendkoolitusel osaleb 180 innovatsioonikoolide õpetajat

Ligi 180 innovatsioonikoolide õpetajat osaleb 22. ja 23. oktoobril 2013 Tartu ülikooli haridusteaduste instituudi korraldatud koolitusel, kus tutvustatakse erinevate IKT võimaluste kasutamist õpetaja töös ning räägitakse erivajadustega õppija toetamisest.

Koolituse korraldaja Hedi-Liis Toome sõnul saavad osalejad aimu sellest, mida õpivad tänapäeva tudengid IKT ja erivajadustega õppija toetamise ainetes: „Lisaks soodustavad koolitused innovatsioonikoolide ja -sõprade omavahelist suhtlust ja uute kontaktide loomist.“

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia koolitusel tutvustavad tehnoloogiliste vahendite kaasamist ja kasutamist igapäevases õppetöös Margus Pedaste, Piret Luik, Mario Mäeots, Heilo Altin ja Mirjam Paales. Erivajadustega õppija toetamise koolitusel keskendutakse nii õpiraskustega kui andekate õpilaste toetamisele. Koolitajateks on Jaan Kõrgesaar, Riina Kõrgesaar, Sirje Pormeister, Ave Amor ja Siret Lepasaar.

Koolitusel osalevad nii mentorõpetajad kui ka teised õpetajad innovatsioonikoolidest ja innovatsioonisõpradena määratletud koolide hulgast. Innovatsioonikoolid ja -sõbrad on Tartu ülikooli partneriks erinevates rollides: pideva pedagoogilise praktika baasina, teadus- ja arendustöö partnerina ning esma- ja täiendusõppe partnerina.

Koolitus toimub nii haridusteaduste instituudi majas Salme 1a kui ka Tartu erakoolis. „Tartu erakool on eriti sobiv just IKT-alase koolituse läbiviimiseks, olles üks innovatsioonikoolidest ja kasutades tahvelarvuteid igapäevaselt koolitöös,“ tõdes Hedi-Liis Toome.

Jätkukoolitus toimub 9. ja 10. jaanuaril 2014. Koolitus viiakse läbi Eduko programmi toetusel ja see on osalejatele tasuta.

Lisainfo: Hedi-Liis Toome, TÜ innovatsioonikoolide koordinaator, tel 737 6472, e-post: hediliis@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja