Ilmub kolmas raamat Johann Wilhelm Krausest

Aastapäevaürituste raames esitleb Tartu Ülikool reedel, 2. detsembril kolmandat raamatut arhitekti ja TÜ professori Johann Wilhelm Krause tööst ja elust pajatavast sarjast.

"Linnaehitajana Tartus" on kolmas raamat nn Krause kataloogide seeriast. Eelnevalt on ilmunud "Kunstnikust arhitektiks" (1999) ja "Arhitektina Liivimaal" (2002).

Kolmas köide keskendub raamatu ühe koostaja ja autori, TÜ kunstiajaloo professori Juhan Maiste sõnul Emajõe Ateena väljaehitamisele ja ennekõike Toomemäe ansamblile – katedraali restaureerimisele, anatoomilise teatri, tähetorni ja pargi rajamisele.

"Ülikool pargis kujundab tulevase parklinna idee, mille arhitektuuris avalduvad ühe esimesena Euroopas valgustusajastu ülikooli ideed, mida lisaks teadusele iseloomustab otsiv vaim kunstide vallas ja uue vabakujundusliku linnaansambli loomise eeldused," selgitas prof Maiste.

Kataloogi tekstide autoriteks on Juhan Maiste, Anu Ormisson-Lahe, Eda Tursk, Mariann Rammo, Lea Leppik, Kaur Alttoa. Toimetaja on Anu Lepp ja kunstnik Andres Rõhu. Kataloogide seeriat kirjastab Eesti Keele Sihtasutus.

"Linnaehitajana Tartus" esitlus toimub reedel, 2. detsembril algusega kell 16 TÜ kunstimuuseumis (Ülikooli 18). Kõik on teretulnud!

Lisainfo: Anu Ormisson-Lahe, koostaja, tel 508 7925, anu.ormisson-lahe@ut.ee

Anneli Miljan