Ilmunud on professor Timo Marani lühimonograafia "Ecosemiotics: The Study of Signs in Changing Ecologies"

Cambridge Ülikooli kirjastuselt on ilmunud professor Timo Marani lühimonograafia „Ecosemiotics: The Study of Signs in Changing Ecologies“.

Raamat tutvustab ökosemiootikat ning võimalusi uurida semiootika abil kultuuri ja looduse muutuvaid suhteid. Täpsemalt koosneb raamat kolmest suuremast teemaplokist:

1. Kirjeldab märgiliselt vahendatud suhete mitmekesisust, ulatust ja mõju looduses üksikisendi tasandilt ökosüsteemide toimimiseni.
  2. Näitab eri viise, kuidas keele-eelsed semiootilised suhted on kultuuri oluline osa ning kui laastav võib olla eneseküllaste ja vaid sümbolmärkidel põhinevate märgisüsteemide, tekstide ja diskursuste keskkonnamõju.
  3. Toob välja kultuurimudelitele ja modelleerimisele keskenduva semiootilise analüüsi võimalused tekstide ja keskkonna vaheliste suhete kaardistamiseks ja parandamiseks.

Samuti tõlgendab Timo Maran Juri Lotmani töid ökosemiotika vaatenurgast ning kirjutab metsast kui kultuurimudelist.

Raamat on kirjastuse kodulehel kahe nädala jooksul tasuta kättesaadav.

Lisateave: Timo Maran, Tartu Ülikooli ökosemiootika ja keskkonnahumanitaaria professor ning semiootika osakonna juhataja, timo.maran@ut.ee