Ilmus Eesti ajaloo üldkäsitluse teine köide Eesti keskajast

President Lennart Meri algatatud Eesti ajaloo üldkäsitlus Eesti keskajast sai TÜ ajaloo ja arheoloogia instituudi väljaandena teise köite.

Tartu ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudi väljaandena ilmus Eesti ajaloo üldkäsitluse teine köide Eesti keskajast. President Lennart Meri algatatud teosest on varem ilmunud IV, V ja VI köide. „Teine köide on seni mahukaim Eesti keskaja ajaloo käsitlus, mis esindab tänapäeva teaduse hetkeseisu ja mille autoriteks on rahvusvaheliselt tunnustatud medievistid, nii ajaloolased, arheoloogid kui ka kunstiajaloolased,“ sõnab teose koostaja ja toimetaja Anti Selart.

Mahukas ja rikkalikult illustreeritud raamat on kirjutatud Tartu ülikooli, Tallinna ülikooli, Tallinna linnaarhiivi ja Eesti ajaloomuuseumi teadlaste poolt. Teose koostas ja toimetas Tartu ülikooli professor Anti Selart, selle ilmumist toetas haridus- ja teadusministeerium ning erinevad teadusprojektid.

Vaata ERR uudistest, kuidas kommenteeris raamatut ajaloolane Erkki Bahovski.

Lisainfo: Anti Selart, teose koostaja ja toimetaja, TÜ keskaja professor, tel: 737 5657, e-mail: anti.selart@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja