Informaatikaviktoriini Kobras parimad on selgunud

18. ja 19. veebruaril toimus Tartus informaatikaviktoriini Kobras finaal, kuhu olid kutsutud novembris interneti teel peetud eelvooru parimad.

Viktoriinil vastasid osalejad 45 minuti jooksul 15 küsimusele arvutite ja tarkvara, turvalisuse ja eetika, aga ka formaalse loogika ja arvutiteadusega seotud matemaatika kohta. Parimad selgitati kolmes vanuserühmas.

Benjaminide (6.–8. klass) parimad olid Jaagup Tamme (Ilmatsalu põhikooli 8. klass) ja Andres Sõmer (Kärdla põhikooli 8. klass).

Juunioride (9.–10. klass) arvestuses jagasid esikohta Sullo Saan ja Toomas Tennisberg (mõlemad Hugo Treffneri gümnaasiumi 10. Klass).

Seenioride rühmas (11.–12. klass) võitis Rasmus Maide (Tallinna reaalkooli 12. klass).

Kõigi vanusegruppide võitjad sõidavad maikuus Soome Joensuus toimuvasse teaduslaagrisse SciFest.

Täielikud tulemused ja materjalid (küsimused, õiged vastused) on väljas võistluse veebilehel http://kobras.ut.ee/.

Lisaks võistlemisele said osalejad külastada IT-ettevõtteid ning osaleda programmeerimise ja robootika alastes töötubades ja huviloengutes.

Viktoriini toetajad ja koostööpartnerid olid AS Nortal, Guardtime AS, AS CGI Eesti, OÜ Miksike ja HITSA. Võistluste korraldust koordineeris TÜ teaduskool ja TÜ arvutiteaduse instituut.

Informaatikaviktoriin Kobras on rahvusvahelise taustaga võistlus. Võistluse eelvoorus osales 4092 õpilast üle Eesti.  Tänavuses lõppvoorus osales 46 õpilast.

Lisainfo: Ahto Truu, viktoriini žürii esimees, ahto.truu@ut.ee, 5175876.

Viivika Eljand-Kärp