Jaapanis esitleti jaapanikeelset Balti riikide ajaloo raamatut

Tartu ülikooli Balti poliitika professor Andres Kasekamp tutvustas Tokyos oma monograafia „Balti riikide ajalugu“ jaapanikeelset tõlget.

Oma visiidil Tokyosse andis professor Kasekamp ka kaks loengut Waseda ülikoolis, kus ta rääkis Eesti, Läti ja Leedu rahvusvahelisest seisundist ja lähiajaloo sõlmpunktidest. „Jaapani teadlastel ja tudengitel oli eriti elav huvi suhetest meie ühise naaberriigiga, Venemaaga,“ ütles Kasekamp, lisades, et arutelu käigus esitati muuhulgas küsimusi Eesti-Vene piirilepingust, Läänemeremaade koostööst ning käimasoleva Ukraina kriisi mõjudest rahvusvahelisele julgeolekule.

Algupäraselt Inglismaal ilmunud „A History of the Baltic States“ (Palgrave Macmillan 2010) avaldati eesti keeles kui „Balti riikide ajalugu“ ning jõudis 2011. aastal Eestis enim müüdud raamatute edetabeli TOP 10-sse. Raamat on seni avaldatud ka soome, läti ja poola keeltes ning sügiseks on oodata venekeelse tõlke ilmumist. Jaapanikeelset versiooni raamatust kirjastab kirjastus Akashi Shoten. Kasekampi monograafia on pälvinud Balti assamblee teaduspreemia ning „Association for the Advancement of Baltic Studies“ (USA) raamatu auhinna.

Lisainfo: Andres Kasekamp, Tartu ülikooli Balti poliitika professor, tel: 737 5937, e-mail: Andres.Kasekamp@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja