Järgmise Tartu laulupeo muusikaline juht on dirigent Triin Koch

Tartu 2019. aasta laulupeo kunstilise lähteidee ja muusikalise juhi avaliku konkursi võidutööks valiti Triin Kochi, Maarja Ülperi ja Triinu Araku ideekavand. Laulupeo muusikaline juht Triin Koch on Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori, TÜ kammerkoori ja TÜ akadeemilise naiskoori Tallinna vilistlaskoori peadirigent.

Koch on olnud aastaid kaastegev nii üldlaulupidude, noorte laulupidude kui ka Tartu laulupidude kunstilistes meeskondades, seda nii liigijuhi kui liigidirigendina.

Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori pikaaegsed aktiivsed lauljad Maarja Ülper ja Triinu Arak on olnud mitmete viimastel aastatel enam kõlapinda tekitanud Tartu koorimuusikaalaste ettevõtmiste algatajateks ning elluviijateks - Põhjamaade Üliõpilaskooride Festival (2014), Koorimuusika konverents (2015) ja Araku eestvedamisel Tärkava Helilooja programm (2017).

Võidutöö välja valinud 13-liikmeline ekspertkomisjon tunnustas ideekavandi haaret ja mõtestatust. Plussina toodi välja esimese üldlaulupeo Tartus toimumise fakti läbitunnetamist autorite poolt ning ambitsiooni korraldada Tartus lisaks laulupeo lõppkontserdile ka mitmeid teisi laulupeo 150. sünnipäeva tähistavaid üritusi. Töö tugevustena nimetati veel kaugemale vaatamist ning kaasamõtlemist koorimuusika valdkonna kestmise osas.

„Meid tiivustas mõte, et meie, eestlaste, südamed kuuluvad muusikale ja laulupidudele. Me ei laula ju ainult kooriproovis ja kontserdil, vaid ka lapse voodiserval, sõpradega lõkke ääres ja perekondadega jõulupuu all,“ ütles Ülper võidutööd kommenteerides. Nende töö „Laulusüda“ keskendub lisaks traditsioonilisele peakontserdile ka festivalimõõtu ettevõtmisele Tartu linnas koos erinevate kontsertide ja vabaõhuüritustega.

Lisainfo: Maarja Ülper, TÜ akadeemilise naiskoori laulja, 525 7906, maarja.ylper@gmail.com

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik