Kaitseministeerium pakub magistrantidele stipendiumit

Kaitseministeerium kuulutab välja magistritööde stipendiumikonkursi, millega kaasatakse perspektiivikad noorteadlased kaitsealasesse teadustegevusse. Stipendiumifondi suurus on 4250 eurot.
Konkursil osalema on oodatud kõik Eesti kodanikest magistrandid avalik-õiguslikest ülikoolidest (v.a. KVÜÕA) ja rakenduskõrgkoolidest või välisriikide ülikoolidest.

Stipendiumikonkursist osavõtjatel on lisaks enda väljapakutule võimalus valida 11 etteantud magistritöö teema vahel, mille on välja pakkunud kaitseministeerium, kaitsevägi, kaitseressursside amet, Kaitseväe ühendatud õppeasutused ning Eesti sõjamuuseum. Konkursile esitatud teemade olulisust Eesti kaitsevõimekuse seisukohast hindab komisjon. Kõikidele teemadele aitab kaitseministeerium omalt poolt leida ka kaasjuhendaja.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb hiljemalt 29. septembriks esitada nõuetekohane magistritöö kavand ja CV, akadeemiline õiend, immatrikuleerimise tõend, ID-kaardi koopia ning vabas vormis taotlus.

Täpsem info konkursi kohta on leitav kaitseministeeriumi koduleheküljel.

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik