Kestab vastuvõtt Tartu ülikooli avatud ülikooli õppesse

Alates 6. augustist saab esitada avaldusi Tartu ülikooli avatud ülikooli õppima asumiseks. Dokumentide vastuvõtt kestab 17. augustini.

Avatud ülikooli õppesse saab astuda nii rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse- kui magistriõppesse, kokku enam kui  60 õppekavale. Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel. Riigieksamite sooritamine pole avatud ülikooli õppesse astumisel vajalik.

TÜ vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul pole avatud ülikooli õpe sugugi ainult tasuline, nagu tihti arvama kiputakse. „Sel aastal on meil bakalaureuse- ja magistriõppes kokku pakkuda pea 300 riigieelarvelist õppekohta – enamasti on tasuta kohad õpetajaid ettevalmistavatel õppekavadel aga on ka teisi,“ ütles Karo.

Dokumente saab esitada Tartu ülikooli peahoones tööpäeviti kell 10–16, TÜ esindustes ning kolledžites õpetatavatele õppekavadele kolledžite lahtiolekuaegadel kohapeal.

Sisseastumise infosüsteemi (SAIS) kaudu kandideerijad peavad arvestama, et riiklikes infosüsteemides puuduvad andmed varem kui 2004. aastal lõpetanute kohta. Juhul, kui eelnev õppetase on lõpetatud varem kui 2004. aastal, tuleb dokumendid ise kohale tuua.

Rohkem infot aadressil www.ut.ee/sisseastumine

Lisainfo: Kaja Karo, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee