Kevadkoolis vaadeldakse arheoloogiat meedia pilgu läbi

27.ja 28. märtsil arutlevad TÜ arheoloogia ja ajakirjanduse erialade teadlased ning magistrandid Taevaskoja turismi- ja puhkekeskuses ühisel kevadkoolil arheoloogia ja meedia suhete üle.

Kevadkooli "Ajakirjandus otsib arheoloogi" korraldaja arheoloogiamagistrant Liis Livin märkis, et kevadkooli kaaskorraldajateks valiti ajakirjandusmagistrandid seetõttu, et tekitada arheoloogia ja ajakirjanduse vahel dialoog, mis soodustaks arheoloogiaalase info jõudmist lugejani.

"Tänavune kevadkool räägib sellest, mida arheoloogid saaksid teha, et nende tegemised ja tegemiste tulemused jõuaksid inimesteni ja milline on ajakirjanduse mõju ja roll selles stsenaariumis," rääkis Livin. Kevadkooli pealkiri "Ajakirjandus otsib arheoloogi" peaks tekitama assotsiatsiooni populaarse saatega Eesti otsib superstaari. "Taolise pealkirja eesmärgiks oli äratada tähelepanu, samastades selle meedias käibel oleva ja eriti populaarse tiitliga."

Kevadkoolis esitamisele tulevad ettekanded räägivad arheoloogia ja ajakirjanduse vastastikmõjudest ning arheoloogia kui uurimisvaldkonna nähtavaks tegemise võimalustest meedias. Arheoloogia magistrant Viire Pajuste peab ettekande teemal "Eksperimentaalarheoloogia ja selle kajastamine meedias arheoloogia propageerimise eesmärgil". Ajakirjandustudeng Siret Schutting räägib meedia mõjust arheoloogide tööle. Arheoloog Ingrid Ulst teeb ettekande "mustast arheoloogiast" ehk ebaseaduslikust tegevusest, mille tulemusel rüüstatakse kultuurimälestisi. Teadusajakirjanik Priit Ennet räägib teadusajakirjanduse tänapäevast.

Tänavu toimub kevadkool juba seitsmendat korda. Varasematel aastatel on arheoloogid ühiseid harivaid ettekandepäevi kevadkoolis pidanud koos ajaloolaste, keeleteadlaste, geograafide, etnoloogide, usundiloolaste ja folkloristidega.

Kevadkooli koduleht: www.kevadkool2010.edicypages.com

Lisainfo:
Liis Livin, Kevadkooli korraldaja, tel +372 55 527 605, e-post liis.livin@gmail.com

Teate edastas

Mehis Tuisk